Чому виникає зимова депресія

З настанням холодів, все частіше зустрічаються люди, які страждають таким когнітивним розладом, як зимова депресія. Цьому сприяє ряд біологічних причин.
Мелатонін, що відповідає за «тягу до сну» в людському організмі, виробляється в темряві. В кінці осені світловий день значно скорочується, що призводить до надлишку мелатоніну. Людина стає млявою, ледачою і пасивною.
Ще одним важливим фактором депресії є недолік «гормону щастя» – серотоніну. Сама назва говорить за себе. Знижений рівень цього гормону тягне за собою погіршення настрою, порушення концентрації, плаксивість і небажання робити будь-що.

Зимова депресія може проявлятися по-різному.

У деяких вона носить більш виражений характер, інші ж переносять її в досить легкій формі. Жінки більш схильні до неї, ніж чоловіки.

В основному виникає почуття пригніченості і навіть провини, бажання уникнути спілкування з оточуючими, замкнутість.
Натомість з’являється апетит, особливо на солодке, зниження працездатності (швидка стомлюваність), апатичність, погіршення пам’яті, болю в суглобах. Крім того, знижений імунітет пропускає різні віруси в організм, що призводить до різних захворювань. І так слабка, людина, отримує другий удар. Тому, в зимовий період люди більш схильні до всіляких вірусів.
Але зимова депресія – це не просто всі ці симптоми, разом узяті. Може бути, що погіршення настрою викликано будь-яким психологічним фактором, а лінь – негативною рисою характеру. Однак, в разі, коли більшість цих симптомів тривають безперервно близько двох тижнів, то це вже депресія.
Лікується зимова депресія в основному за допомогою світлотерапії. Є спеціальні лампочки, які дають яскраве світло, але не шкодять зору. Головне в цих процедурах – то, щоб світло потрапляло на сітківку очей.

Але існують і інші методи лікування.

Рекомендуються заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі (особливо, якщо це морозний сонячний день).
Необхідно регулярно робити зарядку, це надає бадьорості тілу і не дозволяє лінуватися.
Спілкування з позитивними людьми або улюблене хобі також піднімають настрій і позбавляють від апатії.
Амінокислота триптофан, яка міститься в деяких продуктах, відповідає за вироблення серотоніну. Тому потрібно включити в раціон харчування вживання м’яса, соєвих, бобових, молочних продуктів. Ще непогано було б встановити в спальні світильник з таймером, який поступово вмикається до встановленого часу. І тоді прокинетеся вже коли настав«світанок»!