Британські вчені довели ефективність нових ліків від гемофілії

Гемофілія – ​​надзвичайно небезпечне захворювання. Воно пов’язане з порушенням згортання крові. В здоровому організмі, при пошкодженнях, запускається процес згортання крові. Це можна побачити неозброєним оком, коли кров, що випливає з порізу, загусає і перетворюється в своєрідну «пробку», яка перешкоджає кровотечі. У людини, хворої на гемофілію, навіть при незначних травмах, що не згортається кров. А це в разі глибоких пошкоджень (це може бути і просто вирваний зуб) загрожує летальним результатом.

Хвороба спадкова і рідкісна. Але іноді провялятся і у дітей тих, хто не має такого гена. Вона зазвичай передається по жіночій лінії, але проявляється у чоловіків. Хоча останнім часом все частіше виявляються випадки хвороби у деврчек. Серед відомих людей, носієм гемофілії була Королева Вікторія, тому хвороба іноді називають «вікторіанської» або «царської». Олексій Миколайович, російський царевич, хворів на гемофілію.

На даний момент ця хвороба невиліковна, але весь час ведуться дослідження з пошуку ліків. Нещодавно британські медики провели експеримент над новим медикаментом, і він виявився дуже ефективним.

Результат цього дослідження був опублікований журналом New England Journal of Medicine. Гемофілія пов’язана з порушенням фактора коагуляції крові VIII. Хворим на це захворювання регулярно роблять ін’єкції фактора VIII. Слід зауважити, що до останнього часу згортання крові було невивченим процесом. Тепер же все більше інформації вдається отримати, і стаёт можливим придумати нові способи боротьби з порушеннями нормального функціонування. І ось вчені вирішили використовувати генно-модифікований вірус, який стимулює вироблення цього фактора в організмі хворого.

В експериментах брали участь тринадцять чоловік, хворих на гемофілію. Рік тому їм зробили ін’єкції цього вірусу, і до кінця експерименту вони не повинні були приймати інші ліки від своєї хвороби. У підсумку, у 11 з 13 добровольців, рівень вмісту фактора згортання вийшов на нормальний, або ближче до норми, рівень.

Один з лікарів, які проводили дослідження, пояснив, що такі результати, насправді вражаючі. Нормалізувати рівень фактора VIII в організмі страждають від важкої форми гемофілії, – справжній прорив в цій області. Звичайно, потрібно ще безліч досліджень і експериментів, щоб простежити ефективність ліків в довгостроковій перспективі.