Яким має бути зимове харчування?

В основному, в зимову пору року вживається нездорова їжа. Замість свіжих овочів – соління, зазвичай супроводжувані смаженою картоплею. Замість фруктів – варення, а компоти замінюють свіжовичавлений сік. В основному, взимку ми ведемо більш пасивний, малорухливий спосіб життя, що уповільнює метаболізм, і сприяє накопиченню жирів. Але це не означає, що потрібно зовсім голодувати. Навпаки, зимовий харчування повинно бути навіть більш калорійним, ніж літній. Але досягається не за рахунок швидких жирів, а завдяки білкам.

Білками багаті м’ясні продукти, риба, бобові, молочні. Овочі повинні бути відповідними місцевості і сезону, свіжими. Гарбуз, капуста, буряк, ріпа, часник, картопля – ті продукти, в яких найчастіше до зимового періоду все ще залишаються корисні речовини.

Вуглеводи також незамінні. Їх нестача призводить до млявості, стомлюваності. Знижується імунітет, що загрожує ризиком захворіти вірусними захворюваннями. Вуглеводами багатий цільнозерновий хліб, злаки, каші. Такі продукти краще вживати вранці, а білки залишати на вечір.

Ну і звичайно потрібно не забувати про вітаміни і мінерали. Зимове харчування повинно містити в собі всі ці компоненти в достатній кількості. Потрібно, звичайно, враховувати їх сполучуваність. Взимку необхідний вітамін С. Він міститься в цитрусових, а також у квашеній капусті. Потрібно доповнити раціон вітамінами А і Е. Останній захищає шкіру від морозу. Вітаміном А багата морква, але її потрібно вживати разом з невеликою кількістю жирів, щоб вітамін засвоївся.

Обов’язково пити достатньо води. Це правило діє не тільки взимку. Як мінімум півтора літра рідини потрібно випивати за добу.

Взимку добре вживати гарячу (але не занадто) їжу. І бажано замінити цукор натуральними підсолоджувачами – медом або сиропами. Тому що цукор вимиває з організму вітаміни.