Поліпшити пам’ять можливо

Кожен день ми стикаємося з великою кількістю різноманітної інформації. Багато що з того, що ми сприймаємо, нам не так вже й потрібно. Але в певний момент деякі усвідомлюють, що не пам’ятають ту інформацію, яка дійсно важлива. Часто забувають ключі, або інші предмети, довго не можуть підібрати слово, щоб правильно висловитися. Часто ці симптоми вказують на атеросклероз, яким в основному хворіють люди похилого віку. Але на погану пам’ять все частіше скаржаться молоді. Дослідження показали, що причиною цього могло стати те, що ми просто не тренуємо пам’ять. Адже, з науковим прогресом, лінь людини все більше підгодовується. Не потрібно запам’ятовувати навіть паролі від соцмереж, браузер сам «підкаже» їх. Таким чином, пам’ять атрофується. І тому хороший спосіб поліпшити її – спеціальні тренування. Крім того, мозок повинен отримувати необхідне харчування. Також, не завадило б прибрати з життя стрес, так як він є одним з найбільш негативних чинників. Отже, 5 порад, як можна поліпшити пам’ять.

1. Побільше свіжого повітря.

Гуляйте надворі, не лінуйтеся. Провітрюйте приміщення, особливо вранці, після сну. Кисень необхідний для нормальної роботи мозку.

2. Тренуйте пам’ять

І тому існують навіть спеціальні програми, які Ви можете закачати на свій смартфон, або займатися онлайн. Але не обов’язково це робити таким способом. Досить поступово збільшувати навантаження на пам’ять вправами. Суть їх безпосередньо в запам’ятовуванні. Чи то це вірші, чи то ланцюжок з слів, або вивчення іноземних мов – це тренування. Почніть з простого. Спробуйте вивчити напам’ять щось коротеньке у віршованій формі. Підійдуть навіть дитячі вірші, але краще, все ж, щось більш корисне і складне. Наприклад, нехай це буде дитячий віршик на іноземній мові. Вранці повторіть вивчене. Пізніше, ускладнюйте собі завдання. Тексти повинні ставати довшим, а сенс слів більш складним. Читайте «розумні» книги та журнали. Мозок автоматично буде засвоювати нову інформацію. Переписування тексту, набір на комп’ютері, читання вголос допомагають поліпшити пам’ять. Вправи змусять мозок напружуватися. А це – шлях до успіху

3. Уникайте стресів

Організм людини взагалі негативно реагує на стрес. Особливо цим страждають жінки. Занепокоєння з приводу і без нього. Виробляється кортизол. Це знижує рівень естрогену, необхідного для пам’яті. Чи не варто турбуватися про те, що Ви не можете контролювати. До речі, кращим способом підвищити стресостійкість визнані фізичні тренування. Так що півгодини в день в спортзалі допоможуть Вам поліпшити пам’ять.

4. Харчуйтеся правильно

Пам’ять безпосередньо залежить від рівня холестерину. Оскільки надлишок звужує судини, що не дає кисню надходити в життєво необхідні органи. Якщо у вас присутні головні, серцеві болі, швидка втома і погіршення пам’яті – зверніть увагу на рівень поганого холестерину. Виключіть зі свого раціону алкоголь, продукти із високим вмістом цукру і жирів. Необхідна достатня споживання йоду і вітамінів групи Б. Пийте достатньо багато води. Додайте в меню горіхи.

5. Відпочивайте більше

Ця рада напевно сподобається Вам більше за попередні. Але сон дійсно дуже важливий для мозку. Після тренувань необхідний відпочинок. Перед наступним навантаженням, варто добре виспатися.