Історія

Слово «музика» — грецького походження. Вважається, що в античну епоху вона отримала найбільший розвиток. Хоча музика була присутня протягом всієї людської історії. Багато народів обожнювали її походження і використовували в ритуалах. Збереглися артефакти з зображеннями уроків музики, музичних інструментів і т.п. Знайдено тексти гімнів часів Стародавнього Єгипту. Малюнки того періоду свідчать, що найпоширенішими інструментами були арфа і флейта. З плином часу з’являлося все більше інструментів. Виникла теорія музики. А тепер все більше вчених цікавляться тим, який вплив музики на людину.

Вплив музики

Кожен має свої музичні вподобання. Дослідники з монреальського Інституту неврології вирішили зрозуміти, чому певним людям подобається певна музика. Вони поставили експеримент. Дев’ятнадцяти учасникам було запропоновано прослухати 60 пісень різного стилю і оцінити їх за принципом аукціону. При цьому вони були підключені до апарату МРТ. Таким чином, дослідники могли спостерігати реакцію мозку на прослуховування музичних композицій.

В ході експерименту активувалися різні ділянки мозку, але більш за все задіяним виявилося прилегле ядро. Воно в ходить в область мозку, яка відповідає за задоволення. Активується це ядро, коли людина отримала очікуване, і тоді виробляється дофамін, що дає почуття задоволення. І тоді, коли музика подобалася учаснику, в його мозку спостерігалася така ж реакція, яка відбувається під час сексу, алкогольного / наркотичного сп’яніння, або вживання чогось неймовірно смачного.

Людина збуджується від очікування звуку, який йому до душі. Уподобання в музиці — дуже індивідуальна річ. Навіть асоціації на рівні пам’яті можуть накладати певні фільтри на прослуховувати музичні композиції. Тому пісня того жанру, до якого людина вже звик, швидше за все сподобається йому.

Найцікавіше те, що музика складається з окремих звуків, які самі по собі ніяк не впливають на людину. А ось їх комбінації приносять або задоволення (на кшталт оргазму), або негативну реакцію. Але це один з експериментів. Загадкове вплив музики на нас ще довго залишиться предметом вивчення.