Дороги з сонячними батареями на високошвидкісної автомобільної магістралі Цзинань (близько двох кілометрів)

Незабаром, можливо, електромобілі зможуть отримувати від них електроенергію бездротовим способом. Ці дороги з сонячними батареями — вже другий такий проект. У вересні минулого року державна компанія Quilu Transportation Development Group завершило будівництво першої такої дороги в цьому ж місті. Будівництво тоді зайняло 10 місяців.

Технологія монтажу полягає в тому, що над сонячними батареями розташовується шар прозорого матеріалу, що володіє властивостями і міцністю бетону. Так що навіть середнього розміру вантажівки зможуть пересуватися по новій дорозі. А під батареями знаходиться гідроізоляційний шар.

Інженери розповіли про те, що в майбутньому можна буде встановити бездротову зарядку автомобілів, що проїжджають по покриттю. Як саме це можливо, поки невідомо. Також невідомі деталі про те, які саме сонячні панелі використовувалися. На одному зі знімків видно дроти, що з’єднують панелі між собою.

Будівництво дороги з сонячними батареями має безліч критичних зауважень. Але по всьому світу проходять різні тестування їх на міцність і подібне. Нідерланди стали першою країною, що встановила подібне покриття на велодоріжці в 2014 році.

Приклад наслідувала Франція, встановивши власну сонячну дорогу. Її протяжність — 1 км. Складається із 2800 квадратних метрів енергоефективних панелей.

Всім скептикам довелося визнати поразку. Все більше країн хочуть втілити подібні проекти. Оскільки сонячні батареї стають все ефективніше і дешевше. Крім цього, створюються нові надміцні, прозорі матеріали. Вони використовуються замість асфальтового покриття.