Як і де видобувається?

Знаходяться поклади під шаром застиглої лави в Гімалайських горах. Завдяки такому природному «захисного шару», сіль, що настільки довго зберігалася там, залишилася в чистому вигляді, і токсичне навколишнє середовище не мало на неї негативного впливу. Видобувається рожева сіль вручну, потім сушиться під сонячним промінням.

Чому — рожева?

До складу її входять 84 мінерали, в тому числі — оксид заліза, який і дає такий відтінок. Крім заліза є: фтор, фосфор, бром, хром, цинк, селен, йод та інші корисні речовини.

Рожева сіль містить і інші компоненти, де-які навіть токсичні. Наприклад, миш’як, свинець, плутоній. Але вони безпечні в гімалайської солі, оскільки їх кількість абсолютно нешкідлива.

Відмінність від звичайної солі

Нещодавно, група вчених з Бельгії, США і Німеччини з’ясувала, що зловживання сіллю може зруйнувати мікрофлору кишечника. Звичайна сіль — це в чистому вигляді Хлорид натрію (97,5%), практично абсолютно позбавлений мінералів + хімічні добавки (близько 2,5%). І навіть йодується сіль синтетичним шляхом.

Така сіль не всмоктується в організм повністю, що призводить до затримки рідини в тканинах тіла і його органах. Як відомо, результатом цього можуть стати різні проблеми: камені в нирках, артрит, целюліт, ревматизм — далеко не їх повний список.

Рожева сіль такої небезпеки не має, оскільки в ній містяться необхідні електроліти, які перешкоджають зневоднення.

Де застосовується рожева сіль

Спектр її застосування досить широкий. Від звичайного вживання в їжу замість звичайної солі, до профілактики застуди та грипу.

Змоченими у воді кристалами протирають рани, для того, щоб вони швидше гоїлися.

Теплі ванни приймають від болю в суглобах (півчашки солі додати в ванну)

Сухий кашель проходить, якщо робити інгаляції (чайна ложка солі на півтора літра води), а розчином рекомендується полоскати ротову порожнину для усунення неприємного запаху з рота і зменшенню зубного болю.

Рожева сіль також усуває акне. Різні косметичні засоби мають в складі цю сіль.

Шкода

Гімалайський сіль, по суті, нешкідлива. Однак зловживання — небезпечно. Вченими встановлено, що передозування (близько 30 г і більше) може спричинити смерть.