Останні наукові експерименти довели, що ракові клітини не знищують самі себе.

Як відомо, кожна ракова пухлина має свою ДНК, в якій знаходиться так звана п’ята колона. Саме ця п’ята колона і ускладнює самознищення шкідливих клітин. Вона пригнічує можливість, щоб ракові клітини знищувалися самі по собі. Вчені з Великобританії протягом тривалого часу проводять проекти по вивченню природи ракових пухлин. Рак є однією з найнебезпечніших і поширених хвороб на планеті. Вчені з багатьох країн намагаються створити максимально дієвий метод в боротьбі зі смертельною хворобою. Таким проектом є експеримент британського вченого Крістофера Яу, під назвою «сто тисяч геномів». За його словами це відкриття допоможе відкрити нові методи боротьби з раковими захворюваннями. Саме ця особливість ДНК ракових пухлин може стати ключем до здорового життя.

Люди які протягом багатьох років вивчають ракові пухлини довели, що вони виникають через поломку гена р53.

Завдяки цьому гену в організмі відбувається синтез білка, головним завданням якого є зберегти цілісний стан генетичної інформації. Також під час будь-яких проблем в гені синтез білка дозволяє знищити цю проблему. Але через відсутність можливості самознищення в пошкоджених клітинах генома, їх неможливо вилікувати або позбутися від них. Також останні дослідження довели, що деякі ракові клітини не містять в собі мутацій гена р53, але в той же час у них є безліч інших проблем в ДНК. З раковими клітинами такого типу боротися набагато складніше, тому що радіація і хіміотерапія, під час якої руйнується ДНК не в змозі змусити ці клітини саме знищитися.

На думку вчених, безпосередня перевірка роботи системи генетичного коду в ракових клітинах дозволяє їм продовжувати жити, а не саме знищуватися. У зв’язку з цим британські професори запропонували створити медикаменти, які блокують перевірку генетичного коду клітин. Такого роду ліки зможуть дозволити гену р53 запустити програму самознищення ракових клітин. Саме дана методика може допомогти багатьом людям подолати і смертельну хворобу і ракові клітини не стануть вироком.