Офісна робота може призвести до порушень здоров’я

Робота за комп’ютером супроводжується довгим сидінням. Вчені давно довели, що сидіти шкідливо. Офісна робота в переважній більшості – сидяча. Але це положення тіла людини природою не передбачено.

Довге сидіння більш шкідливо, ніж, навіть, куріння.

При неправильному сидінні, вся вага, що повинна рівномірно розподілятися на всі групи м’язів, переноситься на таз і хребет. Виникає тиск на внутрішні органи. Напружені м’язи шиї затискають кровотік. Ефективність інсуліну падає, виникає ризик розвитку діабету, збільшується навантаження на хребет, особливо на шийний і поперековий відділи. Кров в ногах застоюється, що призводить до варикозного розширення вен. Хвороби серця і ризик ожиріння також супроводжують «сидячих». А ще це чудова основа для розвитку стресу, адже при цьому виробляється кортизол.
Ще більш небезпечно сидіти, поклавши ногу на ногу. Особливо жінкам. Це викликає тромбоз, целюліт і ожиріння стегон. Крім того, це дуже шкідливо для сечостатевої сиситеми (ризик запалень і навіть безпліддя).
У чоловіків виникає ризик захворювань простати.
Так само офісна робота за комп’ютером викликає синдром сухого ока, коли слизова оболонка ока пересихає через недостатнє моргання.
Тому, необхідно пити багато води.

Сидіти шкідливіше, ніж просто не рухатися

І заповнити це тренуваннями не можна.
У багатьох виробилася постійна звичка сидіти, і вони цього не помічають. Але якщо після довгої роботи за комп’ютером, людина встає зі стільця, вона відчуває оніміння в деяких частинах тіла, що свідчить про порушеному кровообігу.
Тому просто необхідно робити невеликі перерви, щоб трохи розім’ятися. Підійдіть до співробітника, замість того, щоб пересилати йому повідомлення. Пройдіться по сходах. Не нехтуйте перервами, ходите. Якщо є можливість зробити зарядку або розминку, неодмінно скористайтеся нею.
Багато хто думає, що проблема в стільцях. Але навіть самий продуманий дизайн не усуває всіх побічних ефектів сидіння. Звичайно, набагато краще використовувати стілець без точки опори, який змушує людину, що сидить на ньому, рухатися. Або ж фітнес-бол.

Але все ж, якщо у Вас є можливість, мінімізуйте сидіння. Хоча вдома, побільше рухайтеся.