Як «обдурити» мозок, і отримати «вічне щастя»?

На початку грудня, на щорічних зборах Товариства нейробіології, група вчених продемонструвала технологію, здатну створити «вічне щастя» за допомогою мозкового імплантату. Маленькі електроди непомітно розташовані в різних частинах мозку, і постійно зчитують його активність. Дані перетворюються в персональний алгоритм під назвою «карта настрою», який може судити про загальний настрій людини, заснованому тільки на мозкових хвилях.

Коли помічається початок депресивного періоду, система посилає електричний сигнал в центр настрою мозку. І поки стан не покращиться, вона буде продовжувати посилати імпульси.

Алгоритм абсолютно незалежний. Всі сигнали, настройки приховані під кришкою. Система не вимагає медичного керівництва, і пацієнт нічого не знає про сигнал, просто відчуває загальне полегшення печалі.

Вчені, що фінансуються DARPA, вважають, що ці футуристичні імплантати можуть допомогти ветеранам, які страждають від посттравматичного стресового розладу, або людям з глибокою депресією, яку не можна вилікувати ліками.

Ця система в першу чергу призначена для підтримки психіатричних пацієнтів, але потенційний вплив може бути далеко за її межами.

Звичайно, хірургія на мозку — це занадто дорого і нерентабельно, особливо для простих людей, коли мова йде про те, щоб отримати «вічне щастя». Проте, досить імовірно, що система в кінцевому підсумку буде неінвазивна, і тоді можна буде впливати на діяльність мозку без хірургічного втручання.

Але що буде тоді? Чи можна довірити комусь контроль над своїми почуттями? І хто ризикне отримати «вічне щастя» штучним шляхом?

Багато вчених цікавляться подібною проблемою. Відповідно до одного з найбільших досліджень генетичних досліджень, причина щастя або невдоволення людини своїм життям криється, також, і в геномі. Понад 190 вчених з 17 країн проаналізували 300 000 геномних даних. В результаті, були знайдені набори генетичних варіацій, які відповідають за відчуття задоволеності. Також, виявлені і ті набори, які пов’язані з депресією. Поки невідомо, чи можна таким чином запобігти її до того, як депресія проявиться.