Вчені довели, що хронічна втома – це захворювання, яке потребує негайного лікування. Люди можуть протягом тривалого часу (місяці, роки) страждати від цієї хвороби, навіть не підозрюючи про її існування.

Крім того, хронічна втома – спадкове захворювання, до якого більше схильні представниці прекрасної статі.

Діагностувати цю хворобу досить складно. Вона може проявитися в будь-якому віці. Її можна виявити за певними симптомами, які виражаються досить відкрито.

Погіршення самопочуття від будь-якого навантаження

Навіть мінімальний стрес, розумове або фізичне навантаження викликає реальні хворобливі симптоми: головний біль, запалення лімфатичних вузлів, болі в суглобах. А на відновлення йде не менше 24 годин.

Нездатність зосередитися

Люди з хронічною втомою не можуть сфокусуватися на своїй діяльності. Навіть найбільш несуттєві справи вимагають значних енерговитрат. Короткочасна пам’ять погіршується. На обробку невеликого обсягу інформації йде дуже багато часу.

Порушення травлення

Проблеми зі шлунково-кишковим трактом можуть свідчити про хронічну втому людини. З’являються болі в шлунку, невідомо звідки виникає алергія на продукти харчування. Нерідко спостерігається збій в роботі травної системи.

Втома навіть після сну

Навіть тривалий сон не допомагає відновити сили. Нервова система дуже виснажена, і для відновлення її повноцінної роботи недостатньо навіть 12 годин, проведених у ліжку. Більш того, може спостерігатися безсоння. Якість сну дуже низька.

Часті запаморочення

Людина страждає від хронічної втоми, може відчувати запаморочення буквально в будь-якій ситуації. Це обумовлено порушеннями роботи серцево-судинної системи. Також можливі значні перепади артеріального тиску і втрата свідомості.

Лікарі досі сперечаються, як саме необхідно лікувати хронічну втому. Але те, що цю хворобу не можна залишати без уваги, не викликає ніяких сумнівів. Запущене захворювання може спричинити більш серйозні наслідки.