Міцно і солодко спати люблять все. Але є чимало людей, які втратили здатність нормально засипати. Для багатьох з них кожна ніч перетворюється на справжню муку.
Якщо людини долає безсоння, то він не тільки не отримує насолоди від перебування в ліжку, а сильно страждає: спати хочеться смертельно, голова важка, очі не відкрити, а мозок не відключається.

На щастя, позбавитися від цієї муки не так складно, як багатьом здається. Спочатку треба встановити причину безсоння. Якщо у людини є якесь серйозне захворювання, яке постійно його мучить, або він страждає депресією, або просто пережив якийсь сильний стрес — той тут без допомоги лікарів не обійтися.

Якщо у Вас серйозні проблеми зі сном, то перед застосуванням рекомендацій зверніться до фахівця / лікаря!

Але якщо у людини все в житті відносно нормально, він більш-менш здоровий, живе звичайним життям, не знаходиться в стані сильного стресу, і при цьому не може ночами нормально спати — то цю проблему вирішити зовсім не складно.

Треба тільки дотримуватися кількох рекомендацій.

1. Перестаньте нервувати через безсоння.
В цілому треба навчитися до всього ставитися спокійно. Всі щоденні проблеми і турботи треба вміти викидати з голови перед сном.

Треба думати тільки про хороше. Ні в якому разі не треба переживати через те, що погано спите. Не треба накручувати себе це, не треба зациклюватися і повністю занурюватися в цю проблему.

Не така страшна безсоння, як всі переживання через неї.

2. Дотримуйтесь режим.
Кожен день треба вставати в один і той же час, незалежно від того, у скільки лягли і як спали вночі. Ця вимога треба виконувати неухильно.

Якщо, наприклад, вам треба встати о 6 годині, щоб встигнути на роботу, то вставайте рівно о 6 годині щодня, навіть у вихідні дні.

Навіть якщо нікуди не треба йти, немає ніяких важливих термінових справ, навіть якщо знову півночі (а то і всю ніч) крутився і толком не заснули — все одно примушуйте себе встати рівно о 6 годині.

Як би не було важко, це правило треба дотримуватися дуже строго, залізно. Лягати треба теж в один час.

3. Ведіть активний спосіб життя.
Це сама банальна і стара як світ рекомендація не втратить своєї актуальності ніколи. Рух життя. Якщо у вас сидяча робота, то потрібно знаходити час і сили для занять спортом.

Або хоча б якомога більше ходіть пішки. Рухатися треба багато, і бажано на свіжому повітрі.

Щоб організм хотів спати, він повинен сильно втомлюватися фізично.

Чого робити не треба?

Ні в якому разі не треба намагатися вдатися до допомоги алкоголю. Його краще взагалі не пити в той час, коли страждаєте безсонням. Він тільки посилить ситуацію.
Не поспішайте приймати снодійні. Їх призначають лікарі і тільки в крайніх випадках, коли людина зовсім перестає спати.
Не лягайте спати вдень. Це можна робити тільки в строго відведений час.

І все. Більше нічого не потрібно. Якщо будете строго виконувати зазначені рекомендації, то обов’язково переможете безсоння.

Треба тільки запастися терпінням. Найчастіше це проблему неможливо вирішити за 2 дні або за тиждень. Але через 2-3 місяці ви почнете нормально спати.