Прийшла весна, а значить, скоро настане сезон пікніків і виїздів на шашлики. Крім задоволення, такі заходи приносять і небажані контакти з різними комахами. Особливо неприємними є кліщі. Ці маленькі жучки досить небезпечні для здоров’я людей, оскільки можуть переносити різні захворювання. Якщо ви вирішили організувати виїзд на природу, вам варто знати, як захистити себе від кліщів.

Креми та спреї

На прилавках магазинів сьогодні можна знайти різноманітні засоби від комах, в тому числі й від кліщів. Збираючись на природу, прихопіть з собою спеціальний крем або спрей. Обробіть всі відкриті місця на тілі.

Правильний одяг і взуття

На жаль, креми не завжди дають 100% результат. Тому слід ретельно вибирати одяг для пікніка. Віддавайте перевагу штанам і сорочкам з довгим рукавом. Максимально закривайте тіло. Вибирайте закрите взуття, наприклад, кросівки або спортивні туфлі. Так ви захиститеся не тільки від кліщів, але й від можливості наступити на бите скло або колючку.

Ретельний огляд

Повернувшись з пікніка, пильно огляньте себе на наявність кліщів. Зазвичай, комахи присмоктуються в складках шкіри. Одяг гарненько витрусіть (але не в приміщенні) та відправте до пральної машини.