Осінній період нерідко асоціюється із застудами. Нас переслідує нежить, кашель, підвищена температура і біль в горлі. Лікарі стверджують, що саме в цей період, коли погода така мінлива, слід остерігатися інфекцій. Більш того, в нашому раціоні стає менше свіжих овочів і фруктів, які постачали нашому організму вітаміни та корисні мікроелементи. Діти йдуть до школи, дорослі виходять на роботу з відпусток. Пов’язані з цими подіями стреси також можуть послабити наш імунітет. Як же нам тоді врятуватися від осінньої застуди?

Пропонуємо вам перелік правил, дотримуючись яких ви зміцните своє здоров’я.

Правильне харчування

Не забувайте про те, що ваш раціон повинен бути збалансованим і різноманітним. Обирайте продукти, в яких багато вітамінів і мінералів. Особливо важливо в цей період вживати їжу, що містить вітамін С. Це цитрусові, цибуля, солодкий перець, капуста, смородина, петрушка, часник. Якщо свіжих овочів і фруктів вже немає, беріть заморожені. Також дуже корисно буде пити настій із шипшини або імбирний чай з лимоном.

Прогулянки

Візьміть собі за правило прогулюватися на свіжому повітрі. Навіть якщо погода не дуже хороша, вийдіть на вулицю і подихайте киснем. Це зміцнить ваш імунітет.

Відпочинок

Давайте своєму організму повноцінно відпочивати. На думку фахівців, спати краще лягати о 22.00-23.00 годині. І витрачати на сон не менше 8 годин на добу. В такому випадку ви зможете повністю відновити свої сили.

Гігієна

Звичайно ж, дотримання правил гігієни є дуже важливим фактором для збереження здоров’я. Не забувайте мити руки з милом. Особливо після відвідування громадських місць. Вмивайтеся, використовуючи спеціальні гелі або пінки. Промивання носу сольовим розчином також захистить вас від вірусів.

Спорт

В здоровому тілі – здоровий дух! Ця істина відома нам з дитинства. Привчіть себе робити вранці зарядку. Вона обов’язково допоможе вам збадьоритися на цілий день. Відвідуйте спортзал або басейн. Це також зміцнить ваш імунітет.

Будьте здорові!