Зараз пора літа і кожен з нас мріє або вже спланував як проведе довгоочікувану відпустку. Деякі поїдять за кордон щоб зануритися в блакить глибоких океанів, інші залишаться в країні і відпочиватимуть на місцевих курортах. Якщо ви любите відпочивати на березі моря або океану, то ця стаття для вас. Довгоочікуваний відпочинок може зіпсувати не дотримання правил перебування на сонці, а точніше ми розповімо як отримати гарну засмагу без шкоди для здоров’я.

 Перше, що потрібно пам’ятати це нанесення сонцезахисного крему. Наноситься він зазвичай десь за 10-15 хвилин до початку виходу на сонце. Косметологи радять вибирати такий крем, що містить не тільки SPF-фактор, але і UV-фільтри або PPD. SPF захищає шкіру від сонячного опіку і не дає їй згоріти, але не захищає її від ультрафіолетової дії і світлу шкіру. Крем, що містить тільки SPF не захищає ваші родимки і з кожним роком їх стає все більше і більше. Тому необхідно купувати продукт містить також і PPD.Еслі у вас проблемна або чутлива шкіра, купуйте окремо крем для обличчя вище 50 SPF і надягайте панами і кепки щоб захистити обличчя і не отримати сонячний удар. Не варто забувати, що після купання в морі або океані крем потрібно наносити повторно. Якщо під рукою не виявилося сонцезахисного крему ви можете використовувати оливкову олію.

 Друге, на що слід звернути увагу цей час засмаги. Для безпечної засмаги вибирайте ранковий час (з 7 до 11 ранку) або після обіду (з 17 до 20). У перші дні перебування на сонці, скоротіть час засмаги до мінімуму – 20-30 хвилин. Використовуйте парасольку і закривайте обличчя. Ще один пункт для отримання гарної засмаги – це використання скрабу для очищення шкіру від відмерлих частинок, які потім можуть проявитися на шкірі у вигляді білих плям. Після цього нанесіть зволожуючий крем.

 Якщо так сталося, що ви згоріли, не потрібно ігнорувати лікування. В першу чергу прийміть душ і нанесіть засіб від опіків – пантенол. Пийте більше води, щоб відновити водний баланс.