1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Сьогодні відзначається день боротьби з цим страшним захворюванням.
Вчені говорять, що впоратися з масовою епідемією СНІДу допоможе тільки цілеспрямоване і централізоване протидія йому. Всі повинні мати якісну медицину.

Вперше захворювання виявили у вісімдесятих роках в США. Тоді його назвали «хворобою чотирьох Г». Так як у всіх пацієнтів билочто щось спільне: вони побували на Гаїті, вживав героїн, був гомосексуали, гемофіліки. Після було доведено, що назва не відображає дійсність, і було перейменовано на «синдром набутого імунного дефіциту». Воно є кінцевою стадією ВІЛ.У 1988 році ООН оголосило 1 грудня днем ​​боротьби зі СНІДом. У тому ж році було зареєстровано перше масове зараження в СРСР. Брак шприців, недбалість медичного персоналу призвели до зараження 79 чоловік. У той час про цю хворобу говорили як про хвороби «бомжів, повій і гомосексуалістів». Всерйоз сприйняли її небезпека лише через значний періодчасу.

Майже 20 млн людей у ​​світі на сьогоднішній день приймають антиретровірусні препарати. Близько 11 млн з них знаходиться в Африці.
Світ спільними зусиллями бореться з цим захворюванням. Зовсім недавно вчені Японії заявили про те, що вони розробили абсолютно нові ліки для боротьби з ВІЛ, на тлі якого розвивається СНІД. Його функція полягає в тому, щоб спровокувати природну смерть клітин, заражених вірусом. Поки препарат тестують.
А 1 грудня проводяться різні конференції, акції, присвячені інформуванню людей про небезпеку захворювання і способи уникнути зараження ім.