Компанія Tesla, виробник електромобілів, зобов’язана виплатити понад 3 мільйони доларів відшкодування збитків у справі про расові переслідування, порушеній проти компанії. Справу подав колишній співробітник, який стверджував, що піддавався расистським образам і переслідуванням під час роботи на заводі Tesla у Фремонті в Каліфорнії.

Tesla, зобов’язана виплатити понад 3 мільйони доларів

Позивач, який є афроамериканцем, стверджував, що колеги неодноразово називали його буквою N, і що він повідомляв про інциденти своєму начальству, але жодних заходів не було вжито. Він також стверджував, що він був підданий расистським графіті на робочому місці, і що компанія не змогла забезпечити безпечне робоче середовище без домагань.

Після тритижневого судового розгляду присяжні Верховного суду округу Аламеда визнали Tesla відповідальним за расові переслідування та нездатність запобігти переслідуванням. Журі присудило позивачу 1,6 мільйона доларів компенсаційних збитків і 1,5 мільйона доларів штрафних збитків.

У відповідь на вердикт компанія Tesla оприлюднила заяву, в якій говориться, що вона серйозно ставиться до дискримінації та переслідувань і має політику та процедури для запобігання та боротьби з такою поведінкою. Компанія також заявила, що не згодна з вироком і планує подати апеляцію.

Не перший випадок, коли Tesla стикається зі звинуваченнями в дискримінації та переслідуванні

Це не перший випадок, коли Tesla стикається зі звинуваченнями в дискримінації та переслідуванні. У 2017 році троє колишніх співробітників подали до суду, стверджуючи, що вони піддавалися расистським образам і що компанія ігнорувала їхні скарги. У 2018 році компанія врегулювала позов на суму, яка не розголошується.

Tesla буде притягнута до відповідальності, якщо не забезпечить безпечне робоче середовище без домагань

Вердикт у цій справі посилає компаніям чітке повідомлення про те, що вони зобов’язані забезпечити безпечне робоче середовище без домагань і що вони будуть притягнуті до відповідальності, якщо цього не зроблять. Це також підкреслює необхідність для компаній вживати профілактичних заходів для запобігання дискримінації та переслідуванням, а також забезпечити ефективність їхньої політики та процедур у вирішенні цих проблем.