Робота в святкові та вихідні дні стала нормою для сучасних людей. Але зустрічаються й більш важкі випадки. Чому деякі люди не пропускають роботу, навіть якщо захворіли? Адже часто буває, що ви з ранку відчуваєте нездужання, головний біль, слабкість. Підвищується температура, все тіло ломить. Але це не заважає вам зібратися та піти в офіс. Далеко не для кожної людини хвороба є приводом залишитися вдома. Чому так відбувається?

Багато сучасних людей не вважають за необхідне взяти лікарняний і відлежатися вдома, поки не настане повне одужання.

Якими аргументами вони керуються при прийнятті такого рішення? Таке питання поставили вчені. І ось що вони з’ясували.

Зменшення заробітної плати

На думку вчених, однією з причин такої поведінки є почуття страху. Людям здається (іноді небезпідставно), що всі випадки їхньої відсутності на роботі чітко фіксуються керівництвом. І в кінці місяця це відбивається на розмірі заробітної плати. До речі, в деяких закордонних компаніях такі заходи практикуються дуже часто. Чим більше людина відсутня на робочому місці, тим менше заробляє. На території пострадянських країн, особливо в державних установах, кількість лікарняних рідко відбивається на розмірі заробітної плати.

Почуття обов’язку перед колегами

Наступним фактором виходів на роботу під час хвороби є небажання перекладати свої обов’язки на товаришів по службі. Поки ви відсутні, хтось все одно повинен виконувати ваші функції. Не кожна людина може допустити, щоб через неї страждали інші. Крім того, колеги теж не відчувають великого захоплення у випадках, коли на них навалюється додаткова робота.

Страх виявитися непотрібним

Деяким людям необхідно відчувати свою важливість. Вони хочуть думати, що їхня відсутність на роботі призведе до якихось непоправних наслідків. На думку таких людей, робота підприємства повністю зупиниться в зв’язку з їхньою хворобою. Хоча практика показує зворотнє. Як відомо, незамінних людей немає. Тому не варто нехтувати своїм здоров’ям в надії, що це буде високо оцінено.

Відсутність сенсу життя без роботи

Такі унікуми теж зустрічаються. Люди, які не уявляють, чим можна займатися за межами робочого місця. Для них вихідні не в радість, тому що вони вештаються цілими днями без діла. А хвороба — це взагалі не привід пропускати роботу. Такі люди в будь-якому стані йдуть в офіс або на підприємство, тому що там їм цікаво та добре.

Можливий вихід із ситуації

Якщо ви дійсно незамінний співробітник, без якого все зупиняється, то для вас є один можливий варіант. На щастя, розвиток сучасних технологій дозволяє виконувати певні посадові обов’язки, не виходячи з дому. Гаджети, підключені до мережі Інтернет, значно спрощують життя людей сьогодні. Багато сучасних робітників мають можливість працювати віддалено. З урахуванням попередньої домовленості з керівником, ви цілком можете виконати покладений на вас обсяг справ вдома, не вилазячи з-під ковдри.

Бережіть своє здоров’я! Це головна людська цінність.