Рак шкіри, що це за хвороба?

Рак шкіри має другу медичну назву — меланома. Етимологія слова має грецьке походження. Дана хвороба дуже небезпечна, в першу чергу тим, що на останніх стадіях рак шкіри практично невиліковний. Тіло кожної людини вкрите доброякісними пухлинами, а саме родимками. Але при впливі певних факторів доброякісна пухлина може отримати злоякісний характер. У світі вже винайшли найсильніші препарати і процедури для лікування цієї недуги. Але статистика смертей від хвороби з кожним роком підвищується приблизно на 5%.

На сьогоднішній день рак шкіри згубив в чотири рази більше людей, ніж 30 років тому.

Саме така страшна статистика змушує задуматися над причинами такого швидкого розвитку хвороби в світі. Першим фактором є розвиток сфери туризму, адже люди готові проводити по кілька тижнів на сонячних узбережжях південних країн. Так само на стрімкий приріст хворих на меланому впливає екологія, яка в більшості міст залишає бажати кращого. І, звичайно ж, індустрія краси, яка в 21 столітті стала найпопулярнішою сферою діяльності. Безліч процедур згубно впливають на тіло людини, особливо при постійному їх використанні.

Фактори, при яких необхідно звернутися до лікаря.

Перша ознака раку шкіри може бути збільшення родимки за короткий термін. Також хвороба може впливати на пігментацію шкіри, різке її збільшення або ж навпаки. При неприємних відчуттях на місці родимці необхідно звернутися до лікаря. Такими відчуттями може бути печіння, свербіж, поколювання, біль. Втрата волосся на поверхні родимки теж дуже погана ознака. При будь-якому з цих ознак необхідно звернутися до дерматолога, який при необхідності призначить біопсію. Даний аналіз повинен визначити наявність злоякісних ракових клітин.

Початкові стадії раку шкіри піддаються лікуванню. Але перед цим лікар повинен обстежити весь організм, визначити кількість метастаз і після цього призначити один з видів лікування. Рак шкіри лікується шляхом хірургічного втручання, що має на увазі видалення проблемних місць на шкірі, а також кілька шарів самої шкіри під злоякісним утворенням. Другим способом лікування є отримання регіональних лімфатичних вузлів, за умови, якщо у хворого високий ризик рецидиву. Наступні види лікування застосовуються при більшості видів раку. Такими методами є хіміотерапія, променева терапія і симптоматична терапія, а також паліативне лікування.

Щоб не допустити рак шкіри необхідно дотримуватися наступних порад.

В першу чергу не нехтуйте візитом до лікаря. Рання діагностика хвороби може вберегти хворого від смертельного результату. Також намагайтеся перебувати на сонце не більше 11 годин і обов’язково після 16.00. Саме в цей час сонце, більш щадне до нашої шкірі. Також не захоплюйтеся процедурами солярію в салонах краси. Слідкуйте за собою і своїм життям і тоді будь-яка хвороба не страшна, і рак шкіри, у тому числі.