Навіть нетривалий сон сприяє кращому засвоєнню нової інформації. До такого висновку прийшли вчені з Національного університету Сингапуру.

Фахівці сингапурської Медичної школи провели експеримент. Вони запросили 72 добровольці для участі в цьому дослідженні. Лікарі розповіли учасникам експерименту про дванадцять видів мурах і крабів. Добровольці ретельно вивчали особливості поведінки цих комах і членистоногих, їхній раціон, а також середовище проживання.

Після отриманої інформації одній групі людей потрібно було відволіктися та подивитися фільм. Представники іншої підгрупи отримали можливість поспати протягом короткого проміжку часу.

Через годину вчені поставили кілька запитань учасникам дослідження щодо нещодавно вивченої теми. Виявилося, що люди, які мали можливість зануритися в сон, краще впоралися із завданням. А ті, які дивилися фільм, відповідали на питання гірше.

Вчені зробили висновок, що нетривалий сон (до 1 години) позитивно впливає на здатність людей запам’ятовувати нову інформацію. Продуктивність навчання збільшується завдяки відпочинку. Лікарі вважають, що короткий сон є таким же ефективним методом запам’ятовування, як і багаторазове повторення.