Ілон Маск завершив будівництво Tesla Powerpack, вклавшись в 100 днів

Будівництво найбільшого літій-іонного акумулятора, як і планувалося, завершилося до кінця листопада. Раніше, копання Тесла виграла тендер на будівництво величезної батареї в Південній Австралії. Керівник проекту, Ілон Маск, побився об заклад, що будівництво Tesla Powerpack завершиться до 1 грудня, термін в сто днів і проблема штату буде вирішена. В іншому випадку, компанія надала б батарею безкоштовно.

Акумулятор Tesla Powerpack має потужність 100 МВт. У разі відключення електрики, він зможе забезпечити електрикою 30 тисяч будинків на вісім годин. Вона пов’язана з французької ветроелекростанціей Hornsdale, розташованої неподалік.

З минулої осені Південна Австралія піддавалася постійним різких змін погоди, що призводило до перебоїв в електрифікації.

Причиною краху системи електропостачання Південної Австралії стали поновлювані джерела енергії (в основному через швидкого розвитку вітряних млинів і сонячних колекторів). Місцева влада не змогли забезпечити баланс звичайної енергії, яка замінює ресурси, отримані з альтернативних джерел енергії, в похмуру і хмарну погоду. В результаті енергетична система країни з населенням близько 1,7 мільйона постраждала від випадків безвітряної і несонячних погоди.

Ілон Маск в Твіттері привітав команду Tesla і влада Південної Австралії, які «посилено працювали, щоб розробити і встановити це в рекордні терміни». Вартість проекту Tesla Powerpack склала 33 млн доларів.

Таким чином, батарея допоможе зберігати, отриману від сонця і вітру, енергію, і постачати її в моменти перебоїв в електропостачанні.

Австралія взагалі дуже прогресивна і йде в ногу з часом.

У вересні, Логан-Сіті на південному сході Квінсленда, Австралія, спорудив нові установки для очищення води з сонячними батареями. Проте, в темряві, завод як і раніше потребував мережевому підключенні. Щоб вирішити цю проблему, влада Логана встановили акумуляторну систему Tesla Powerpack. Він справив 95 кВтг енергії і заощадив місту близько 1,5 мільйона доларів.