Надмірна вага може з’явитися не тільки у дорослої людини, а й у дитини. У сучасному світі ця проблема набуває катастрофічних масштабів. Сидячий спосіб життя, велике навантаження в школі, комп’ютери, планшети, фаст-фуд сприяють ожирінню. Якщо у бабусь з дідусями пухкенький онук викликає захоплення, то батьки повинні серйозно замислитися над здоров’ям своєї дитини. Ожиріння у дітей може бути не тільки наслідком захворювання, але й причиною його виникнення. Що робити, якщо ваша дитина вже набрала зайву вагу? Як запобігти ожирінню?

ПРИЧИНИ НАДМІРНОЇ ВАГИ У ДІТЕЙ

Неправильне харчування. Постійне вживання чіпсів, сухариків, гамбургерів, солодких газованих напоїв, тістечок з великою ймовірністю стануть причиною появи зайвої ваги у вашої дитини.

Малорухливий спосіб життя. Нескінченний перегляд відеороликів, комп’ютерні ігри, телевізор віднімають час дитини, який вона могла б витратити на прогулянку або інше фізичне навантаження. Наслідок – надмірна вага.

Стреси та нервова напруга. Психологічне здоров’я також відіграє важливу роль. Відчуваючи стрес, деякі люди починають більше їсти. Діти – не виняток. Відчуваючи постійне психологічне навантаження, дитина весь час щось жує, щоб розслабитися.

Спадковість. Якщо батьки мають надлишкову вагу, ймовірність виникнення такої ж проблеми у дитини зростає.

Захворювання. Надмірна вага у дитини може свідчити про порушення роботи певних органів і систем в дитячому організмі.

СПОСОБИ БОРОТЬБИ З НАДМІРНОЮ ВАГОЮ У ДІТЕЙ

Фізичні вправи. Виконання ранкової зарядки повинно стати обов’язковим ритуалом, з якого ваша дитина починає день. Тривалі прогулянки на свіжому повітрі, відвідування спортивних секцій також сприятимуть нормалізації ваги.

Раціональне харчування. Не шкодуйте часу на приготування корисної їжі для вашої дитини. Звичайно, набагато легше зробити бутерброд з ковбасою, й налити склянку газованої води. Але краще приготувати кашу або суп, салат та домашні котлети. Ці страви також можуть бути смачними. Але вони до того ж корисні. Не забувайте про свіжі овочі та фрукти. Вони обов’язково повинні бути в дитячому раціоні.

Психологічне здоров’я. Якщо ваша дитина не завжди отримує відмінні оцінки, не потрібно її сварити. Гарний настрій та здоров’я набагато важливіші за високі бали. Звичайно, не варто заохочувати нехлюйство та безвідповідальність. Але й зациклюватися на оцінках не треба.

Огляд у лікаря. Відвідайте дитячого лікаря. Він допоможе вам виявити справжню причину виникнення надлишкової ваги вашої дитини. Досвідчений педіатр дасть направлення на аналізи, а також порадить, до яких фахівців слід звернутися.

Особистий приклад. Ваші слова не матимуть значення, якщо ви не підкріпите їх діями. Станьте прикладом для своєї дитини. Робіть зарядку, відмовтеся від шкідливої їжі. Більше гуляйте зі своєю дитиною. Проводьте менше часу перед телевізором.

ЧОГО НЕ СЛІД РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНА БОРЕТЬСЯ ІЗ ЗАЙВОЮ ВАГОЮ

Забороняти вживання певних продуктів. Заборонений плід солодкий. Накладаючи категоричну заборону на будь-яку їжу, ви можете отримати протилежний ефект. Якщо дитина хоче з’їсти шоколад, дозвольте їй зробити це. Тільки обмежте кількість цього продукту.

Заохочувати дитину їжею. Не слід використовувати харчові продукти як винагороду за добре виконану роботу.

Концентруватися на проблемі. Не треба постійно говорити з дитиною про зайву вагу, жорстко контролювати її, карати. Залучайте дитину до здорового способу життя, пояснюйте необхідність правильного харчування. Робіть це ненав’язливо.

Висміювати дитину. Ні в якому разі не називайте дитину товстою, навіть жартома. Цим ви тільки розвинете невпевненість та комплекси, які можуть залишитися у вашого чада на все життя.

Карати дитину. Якщо у вашої дитини щось не виходить в процесі схуднення, не потрібно її карати. Скидати зайву вагу складно навіть дорослій людині, а дитині тим більше.

Приділяйте дітям багато часу, не ігноруйте проблеми. Станьте справжнім зразком для своєї дитини. Тоді все буде добре!