Набряки – проблема досить поширена. Вони з’являються внаслідок надмірного скупчення рідини в організмі. Набряки можуть з’являтися не тільки на різних частинах тіла, але й на внутрішніх органах. Якщо людина часто страждає від набряклості, слід звертатися до лікаря. Тільки кваліфікований лікар може встановити причину скупчення рідини та призначити лікування. У деяких випадках людина може самостійно усунути набряки. Для цього необхідно скоригувати харчування. Що потрібно їсти, щоб рідина в організмі не накопичувалася?

Овочі

Додавайте в свій раціон огірки, болгарський перець, баклажани, і тоді вам не будуть страшні набряки. Овочі до того ж принесуть користь всім системам організму.

Фрукти

Найефективнішим засобом проти надмірного скупчення рідини в організмі є яблука. Вживання цих фруктів допоможе вивести зайву рідину.

Ягоди

Вибираючи ці корисні плоди, віддавайте перевагу малині, черешні, вишні або суниці. Такі ягідки поліпшують роботу серця та зменшують вірогідність появи набряків. Також дуже хорошим засобом є морс з журавлини.

Зелень

Вживання петрушки, кропу, базиліка та іншої зелені благотворно впливає на роботу всього організму та відмінно знімає набряклість.

Каша

Найкориснішою кашею проти набряків є гречка. З’їдаючи порцію такої корисної їжі, ви не тільки очищаєте організм від шлаків, а й запобігаєте скупченню рідини.