Сьогодні у всьому світі відзначається Міжнародний день стоматолога. Мало хто любить відвідувати цих лікарів. Але заради справедливості варто відзначити, що сучасні методи лікування зубів навіть дуже приємні й ефективні, в порівнянні з аналогічними процедурами минулих століть. Як працювали стародавні стоматологи? І що доводилося терпіти пацієнтам на прийомах у цих ескулапів?

Перші дантисти

Згадки про перші зубних лікарів були знайдені в цивілізації етрусків. У той час лікарі вигадали замінювати людські зуби обробленими іклами тварин. Такими протезами люди могли пережовувати грубу їжу. Аналогічні вставні щелепи були знайдені на території Мексики.

Стародавні стоматологи не тільки могли замінити втрачений зуб, але й ставили пломби на зіпсовані. Перша така пломба була виготовлена ​​з бджолиного воску. Також археологам вдалося знайти зуби, тріщини в яких були залатані за допомогою глини, дерева, золота та навіть свинцю.

Найбільш багаті мешканці Стародавнього Риму скріплювали зубні протези дротом. Це не тільки приносило користь здоров’ю, але й показувало рівень заможності власника.

Бормашини минулого

Якщо перескочити на кілька сотень років вперед, то можна познайомитися з першими бормашинами. Принцип їхньої роботи був дуже простий. Пацієнт сам крутив педалі, щоб бормашина почала працювати, а лікар зміг свердлити зуб.

Сучасним людям залишається тільки радіти, що медицина зробила значний крок вперед. Лікування зубів проходить практично безболісно. А результат виглядає набагато краще, ніж в стародавні часи.