Біодрук сердець повинна радикально змінити трансплантологію

Трансплантологія врятувала життя багатьох. Люди отримували «другий шанс», і могли далі насолоджуватися життям. Але, на жаль, трансплантація серця пов’язана з багатьма ризиками. По-перше, імунна система пацієнта часто відторгає орган. Тому зазвичай цим людям дають медикаменти, які її пригнічують. А це тягне за собою ризик захворювання на рак та іншими небезпечними хворобами. Також, великою проблемою на сьогоднішній день є дефіцит донорських сердець.

Всі ці проблеми разом хоче вирішити стартап Biolife4D за допомогою технології біодруку сердець на спеціальному 3D-принтері. Величезною перевагою такого методу має стати те, що орган буде створений на основі власних клітин пацієнта. Це зводить до мінімуму ризик відторгнення, так як нове серце буде генетичною копією «старого». Тому не доведеться вживати імунодепресанти.

Сам біодрук сердець буде відбуватися таким чином. Перш за все, за допомогою МРТ, сканується серце хворого для отримання цифрового зображення. Після цього, з крові витягають зразки клітин, які перетворять в стовбурові і виростять кардіоміоцити. Їх змішають з поживними речовинами і гідрогелем. З отриманих біочерніл надрукують серце в спеціальному принтері.

Кожен шар буде наноситися рівномірно на біорозкладаний каркас. Його форма буде точною копією отриманого МРТ цифрового зображення. Клітини будуть збиратися в біореакторі. Коли орган зміцніє, його каркас розплавлять за допомогою певної температури. Після орган буде готовий до трансплантації.

Але є певні труднощі. Наприклад — складна мережа кровоносних судин, яку потрібно буде скопіювати. У найближчі роки дослідники збираються впоратися і з цим завданням.

Спочатку стартап буде виробляти маленькі серця для випробування ліків. Це вже велике досягнення, оскільки такі тести будуть набагато точніше тих, що зараз проводяться на тварин. Результат може допомогти багатьом. Потім, будуть спроби створення органів для дрібних тварин. Потім — великих. І тільки після цього — для людини.