Очищення води в Китаї. Бактерія допоможе вирішити проблему?

Швидке зростання китайської промисловості призвів до безпрецедентного забруднення навколишнього середовища, включаючи водні ресурси. Для усунення цієї проблеми, вчені знайшли незвичайне рішення. Бактерія, яка харчується відходами.

Суворі правила щодо очищення стічних вод були введені в дію в 2015 році. Нормативи викидів і порушення екологічного права контролюються жорсткими штрафами. Заохочується впровадження технологій очищення. Китайські компанії, які і так страждають через зростання цін на землю і працю безрадісно зустріли нововведення. Щоб не стати банкрутами, компанії змушені автоматизувати способи виробництва або покладатися на нові методи очищення.

Китайська текстильна промисловість є однією з основних причин забруднення. Вона експортує одяг за дешевою ціною, але це призводить до великої забруднення. Великі світові бренди, такі як H & M, Zara, Nike і Adidas, намагаються досягти нульових викидів небезпечних хімічних речовин до 2020 року, прийнявши стандарти якості води для постачальників. Однак це неможливо зробити, не підвищуючи ціну для споживачів.

Рішенням є використання бактерій. Тому TAL застосовує органічні сполуки, використовуючи мікроорганізми замість хімічних речовин, і зменшує на 80% викиди під час прання тканини. Раніше компанії купували бактерії в інших лабораторіях, але в цьому році була запущена власна дослідницька програма, заснована на посіві ДНК, призначена для пошуку «супербактерій» з точки зору ціни і ефективності. Така бактерія допоможе уникнути зайвих витрат.

За два роки експерти мають намір домогтися значних поліпшень. Після цього, вони хочуть долучити до розробки інші компанії. Ця ідея буде дуже корисною, оскільки багато виробників не можуть витратити багато коштів для установки систем очищення води і модернізації. Інакше багато хто просто закриються.

Китай розглядає відходи як проблему, але з грамотним підходом це може бути цінна сировина.