Каша – одна з найбільш корисних страв. До її складу входить цілий комплекс вітамінів і мікроелементів, а також клітковина та складні вуглеводи. Дієтологи рекомендують вживати саме цей продукт на сніданок, замінивши ним бутерброди та яєчню. Останнім часом каші незаслужено забуті. Але ж у стародавні часи жодне застілля слов’ян не обходилось без цієї страви. Каша також увійшла в народні приказки. Про слабку, хворобливу людину кажуть: “Мало каші їв”. Сьогодні асортимент круп досить широкий. Які корисні властивості мають різні каші?

Гречка

Гречка вважається однією з найбільш корисних каш. У ній міститься велика кількість вітамінів В1, В2, В6, В9, Е та РР. Крім цього, гречка – джерело калію, магнію, фосфору та заліза. Ця каша нормалізує тиск. Любителі дієт також цінують гречку. Вона часто застосовується як основний компонент монодієти. Ця каша здатна насичувати організм. При цьому маса тіла не збільшується.

grechka

Рис

Як інші каші, рис містить складні вуглеводи. Завдяки цьому рисова каша здатна вгамувати почуття голоду на довгий час. Це одна з найбільш низькокалорійних круп. Рис не викликає алергії, тому що в ньому немає глютену. А це дуже важливо для людей, схильних до алергічних реакцій. Також рис є джерелом вітамінів групи В. Калій, що міститься в цій крупі, зміцнює серцевий м’яз. Рис рекомендований людям, що страждають на гастрит або виразку шлунку.

ris

Вівсянка

Вівсянку часто називають “кашею краси”. Це джерело клітковини, вітамінів і мікроелементів. Вівсянка нормалізує рівень кислотності в шлунку. Також ця каша добре очищує організм. Вівсянка покращує стан шкіри. Якщо ви будете їсти цю кашу, колір вашого обличчя стане більш здоровим і привабливим.

ovsyanka

Пшоно

Пшоняна каша не користується великою популярністю. Але вона має достатню кількість корисних властивостей. Вітамін D в складі цієї крупи зміцнює нігті та волосся. Пшоняна каша – джерело вітамінів, амінокислот і такої необхідної клітковини.

pshennaya

Ячмінь

З ячменю виготовляються перлова та ячна крупи. Перлова каша готується з цілого ячмінного зерна, а ячна – з подрібненого. Обидві каші добре очищають кишківник, служать так званим “віником”. Крім того, лізин, що входить до їхнього складу, перешкоджає старінню організму та покращує стан шкіри. Вітамін А підвищує імунітет і покращує зір.

yachmennaya

Кукурудза

Каша з кукурудзи присутня в різних культурах. Тільки ця страва має різні назви. У Молдові – мамалига, в Італії – полента, в Україні – банош. Кукурудзяна каша виводить з організму пестициди та зайвий жир. Кукурудзяна крупа корисна для людей, які ведуть малорухливий спосіб життя.

kukuruznaya

Пшениця

З пшениці виготовляється великий асортимент круп: манка, арнаутка, кускус, булгур, камут, полба, фрике і, власне пшенична. Ці крупи відрізняються способом виготовлення та сортом використовуваної пшениці. Крупи, вироблені з пшениці, також дуже корисні. Клітковина поліпшує травлення, очищує організм від токсинів. Зміцнюється кісткова система. Вітамін В стимулює дозрівання еритроцитів в крові.

pshenichnaya

Як видно, різноманітність круп досить велика. Кожен може підібрати для себе підходящу кашу. Адже вони приносять організму багато користі. Не варто відмовлятися від цього природного, доступного всім джерела вітамінів і мікроелементів.