Сьогодні весь світ відзначає День боротьби з цукровим діабетом. Ця невиліковна хвороба ще сто років тому вважалася смертним вироком для хворого. Але наука не стоїть на місці. Рішення було знайдено. Інсулін, який так необхідний людям з діабетом, був відкритий відносно недавно.

Вивчення цукрового діабету почалося ще в другому столітті до нашої ери. А ліки було отримано тільки на початку 20 століття. Дослідження проводили вчені з університету Торонто Фредерік Бантінг і Чарльз Бест під керівництвом шотландського лікаря Джона Маклеода. Вони проводили експерименти на собаках. І в результаті змогли виділити білок, який отримав назву айлетін (пізніше його було перейменовано в інсулін). Після великого обсягу виконаної роботи була зроблена перша ін’єкція інсуліну хлопчикові, який страждав від цукрового діабету. Це сталося в січні 1922 року.

У 1923 році Дж. Маклеод і Фредерік Бантінг стали лауреатами Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини. Бантінг розділив гроші зі своїм колегою Чарльзом Бестом. Джон Маклеод, у свою чергу, віддав частину коштів біохіміку Джеймсу Колліпу. Саме він розробив ефективний метод очищення інсуліну.

Патент на такі революційні ліки був проданий університету Торонто всього лише за один долар. Виробництво інсуліну в промислових масштабах розпочалося в 1923 році.

У сучасному світі люди з цукровим діабетом можуть вести повноцінне життя. У них є така можливість завдяки важливому відкриттю вчених.

Порада фахівців

Лікарі рекомендують регулярно проходити медичне обстеження. Необхідно раз на рік робити аналіз крові для визначення рівня цукру. Виявлення хвороби на ранніх стадіях сприяє більш ефективному лікуванню.