Сьогодні проводиться Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. Ця дата була визначена указом президента України ще 11 років тому.

Причини, що підвищують ризик виникнення цього серйозного захворювання, різноманітні: вік більший за 40 років, спадковість, пізні перші пологи, аборти, кісти, куріння, ожиріння, цукровий діабет, використання гормональних препаратів.

Захворіти на рак молочної залози може будь-яка жінка, але з віком ризик збільшується. Відвідування мамолога двічі на рік є обов’язковим для жінок старших 40 років. Рання діагностика цього захворювання значно збільшує шанси пацієнтів на успішне лікування. На жаль, майже 25% українських жінок пізно звертаються за допомогою. Тому рівень смертності від раку молочної залози досить високий. В Україні щорічно від цього захворювання помирають близько восьми тисяч жінок.

Слід серйозно ставитися до свого здоров’я та регулярно проходити медичні обстеження. Крім того, можна самостійно раз на місяць обстежувати груди на наявність нетипових затвердінь або виділень.