Багато людей люблять починати свій день з чашечки ароматної кави або чаю. Але якщо ви хочете спробувати щось нове, то зверніть увагу на цикорій. Цей напій не тільки має цікавий смак, але й приносить користь.

Що це?

Цикорій — це рослина. З його коренів готують однойменний напій. Крім того, його додають в різні косметичні засоби для догляду за волоссям. Вважається, що він зміцнює структуру волосинок і сприяє їхньому росту.

Різновиди цикорію

Напій випускається в декількох видах: розчинному, рідкому та молотому. Розчинний виглядає так само, як й аналогічний вид кави. Рідкий схожий на згущене молоко. Мелений цикорій виготовлений шляхом обсмажування та помелу кореня.

Приготування

Якщо ви вирішили спробувати цей незвичайний напій, то просто залийте кілька чайних ложок порошку (або рідини) гарячою водою. Можна додати за смаком цукор і молоко. Хоча фахівці радять пити напій без всіляких домішок.

Користь цикорію:

  • комплекс вітамінів, що входить до складу напою, благотворно впливає на нервову систему;
  • він знижує рівень цукру в крові;
  • кальцій, калій та магній, на які багатий цикорій, покращують стан шкіри, тонізують її;
  • цей напій сприяє виведенню жовчі;
  • цикорій корисний при анемії, оскільки містить багато заліза.

Крім того, вживання цього напою не завдає шкоди серцево-судинній системі, як це робить кава.

Протипоказання

Незважаючи на безліч позитивних моментів, не кожна людина може вживати цикорій. Від цього напою варто відмовитися, якщо ви страждаєте на варикозне розширення вен, бронхіальну астму та спазми дихальної системи. Також у деяких людей може розвинутися алергічна реакція, оскільки в цикорії міститься багато вітаміну С.