Всі ми любимо прийти після важкого робочого дня і з’їсти кілька шматочків улюбленого шоколаду. Чи настільки шкідливий шоколад як ми думаємо? У цьому нам зараз розберемося.

  У стародавні часи існував тільки так званий шоколадний напій. Його робили з какао-бобів а потім в цю суміш ще й додавали перець чилі. Готувався він виключно з чорного шоколаду, смак якого був дуже гіркий і вважався напоєм богів. Століттями шоколад вживали в рідкому вигляді, який до того ж був дуже гірким і гострим. Зараз же існує дуже багато видів шоколаду: чорний, молочний, білий, з різноманітними начинками. Тут тобі і гіркий смак і солодкий як мед, що немов таке у роті. Насолоджуючись такими солодощами ми і не підозрюємо про їх шкоду. Але деякі все ж стверджують, що шоколад приносить і користь. Чи це правда?

  Сьогодні майже вся кондитерська продукція сповнена хімічних речовин, які поступово руйнують наш організм. Це консерванти, рослинні жири (особливо шкідливий для організму людини пальмовий жир), емульгатори та багато іншого. Є і позитивны моменти в складі ласощів. Це какао-масло і какао-порошок. Какао-масло має лікувальну дію на весь організм. Речовини, що знаходяться в ньому стимулюють імунну систему і володіють сильним противірусним впливом. Тому його рекомендують вживати під час застуди. Какао-порошок позитивно впливає на здоров’я вашої шкіри і діє як антиоксидант. А ще в какао-масло повно корисних вітамінів і мікроєлементов. Серед усіх видів шоколаду найбільш корисним є гіркий. Там найменше всього добавок, в результаті чого менше шкідливості. Він складається тільки з какао-масла, какао-порошку і цукрової пудри. Молочний шоколад менш здоровий. У його складі менше какао інгредієнтів але з’являється новий компонент — вершки або молоко. Найчастіше виробники замінюють цей інгредієнт в кращому випадку на сухе молоко. І нарешті білий шоколад. Він абсолютно не містить какао-масла і какао-порошку.

  Відповідно користі абсолютно немає в такій продукції. Він містить тільки некорисні добавки. Якщо ви хочете перевірити якість шоколаду розламайте його. При розламуванні він буде хрустіти. Неякісний же буде кришитися і липнути до зубів.