Запоріжжі вже вдруге зафіксований випадок захворювання ботулізмом. 30-ти річна жінка потрапила в реанімацію обласної інфекційної лікарні Запоріжжя. На вихідних жінка з’їла в’ялену рибу, куплену в місцевому магазині — окуня, ляща і скумбрію. Наступного дня виникли перші симптоми хвороби: блювота, підвищена температура, помутніння і двоїння в очах. Зараз стан хворої дуже важке. Це вже другий випадок захворювання ботулізмом в місті. 5 червня від ботулізму помер 62-річний чоловік, який спробував в’ялену рибу. На сьогоднішній день в реанімації місцевої лікарні перебувають 5 осіб, хворих на цю інфекцію. Також відомо про випадок смерті чоловіка в місті Суми. Червоний Хрест допомагає Україні впоратися з цією проблемою. Організація передала необхідну кількість вакцини проти ботулізму і правця.
  Припускають що цією недугою люди хворіли ще з давніх часів. Ботулізм — інфекційне захворювання, що вражає перш за все нервову систему людини, особливо спинний мозок. Як дізнатися що у вас ботулізм? Перш за все потрібно знати симптоми. Серед них блювота, діарея, підвищення температури, двоїння в очах, помутніння, сухість у роті, слабкість в м’язах, утруднення ковтання. Що стосується дітей, то це відсутність апетиту, плач. Якщо ви помітили у себе такі ознаки негайно звертайтеся до лікарні. Чим раніше ви це зробите, тим краще. Ботулізм — це серйозно. Як можна убезпечити себе від цієї смертельної хвороби?
  Вживайте в’ялену рибу тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в її якості. Не купуйте продукт на стихійних ринках. Перевіряйте дату виготовлення продукту, дотримуйтеся правил товарного сусідства, ретельно мийте руки, продукти і посуд, не вживайте їжу з банок з роздутими кришками. Це основні правила. Шляхи зараження ботулізмом стосуються не тільки їжі або води. Інфекція може потрапити через рану, а ще хвороба передається від матері до дитини, якщо та вживала заражені продукти, через слизову, пошкоджену шкіру або легені. Інфекція може розвиватися в організмі через попадання зараженої води. Від людини до людини хвороба не передається. Ботулізм — серйозна хвороба. Майже кожен випадок зараження ботулізмом закінчується смертю. Уважно ставтеся до свого здоров’я.