Зима вже майже закінчилася. Людський організм виснажений через відсутність вітамінів. Люди більше схильні до різних хвороб. Авітаміноз наступає на п’яти практично кожному жителю середніх широт. Погіршується настрій, імунітет вкрай ослаблений. Як впоратися з цим станом, розповідають лікарі. Перш за все, слід приділити увагу харчуванню. Правильний підбір продуктів може значно поліпшити ваше самопочуття, зміцнити здоров’я та підняти настрій. Їжа повинна містити вітаміни та корисні мікроелементи. Фахівці радять утриматися від несезонних овочів і фруктів, оскільки для їхнього вирощування використовуються шкідливі речовини.

Боремося з авітамінозом

Риб’ячий жир

Мало хто любить цей продукт. Але навряд чи можна посперечатися з тим, наскільки він корисний. У риб’ячому жирі міститься велика кількість вітаміну А. Ця речовина покращує роботу імунної системи.

Квашена капуста

Ця їжа загальнодоступна протягом всього року. Але особливо корисно її вживати в зимовий період. Вона багата на вітаміни та мікроелементи. Крім того, квашена капуста покращує травлення, знижує рівень холестерину.

Сухофрукти

Брак свіжих плодів можна компенсувати вживанням сухофруктів. Ізюм, курага, чорнослив — це не тільки смачно, але й корисно. Більш того, сухофрукти стануть чудовою заміною десерту.

Гіркий шоколад

Якщо настрій поганий та сили закінчуються, з’їжте трохи гіркого шоколаду. Ви відразу ж відчуєте приплив бадьорості.

Грейпфрут

Щоб уникнути частих простудних захворювань, необхідно вживати їжу, багату на вітамін С. Зазвичай, взимку поповнити брак цієї речовини можна за допомогою цитрусових. Грейпфрут не тільки наситить організм вітаміном С, але й посприяє прискоренню обміну речовин. А це дуже важливо в період холодів.