Звичайне активоване вугілля може принести багато користі організму. Цей лікарський препарат широко використовується в медицині. Цей засіб є універсальним антидотом, який нейтралізує дію токсинів й інших шкідливих речовин в організмі.

Невелика вартість препарату робить його одним з найбільш доступних лікарських засобів.

Активоване вугілля виготовляється при високій температурі з натуральної сировини: деревного вугілля, кам’яновугільного чи нафтового коксу, шкаралупи кокоса. Препарат має пористу структуру. Існують різні причини для застосування активованого вугілля.

Харчове отруєння

Це один з найбільш поширених приводів для вживання активованого вугілля. Ці ліки відмінно виводять токсини з організму, мають яскраво виражений адсорбційний ефект. Лікарі рекомендують приймати вугілля з розрахунку одна таблетка на 10 кг ваги. Запивати слід великою кількістю води. Лікування цим препаратом потрібно починати в перші години після отруєння.

Алкогольна інтоксикація

Неприємні симптоми після надмірного вживання алкоголю також можна прибрати за допомогою активованого вугілля. Лікарський препарат допоможе вивести з організму альдегіди (продукт розпаду алкоголю), а також перешкоджає їхньому потраплянню в кров.

Алергія

Активоване вугілля може полегшити стан людини, що страждає від алергії (особливо харчової). За допомогою цих ліків організм швидше очищається. Значно знижується кількість вільних імунних тілець, які провокують виникнення алергії.

Схуднення

Пройшовши курс лікування активованим вугіллям, можна схуднути. Цей медикаментозний засіб очищає шлунок від шлаків і токсинів, які з’являються внаслідок неправильного харчування. Результат – прискорення обміну речовин і схуднення.

Проблемна шкіра

По-перше, очищення організму від шкідливих речовин за допомогою вживання активованого вугілля всередину вже добре відіб’ється на стані шкіри обличчя. По-друге, існує безліч рецептів масок, які допоможуть позбутися від прищів і поліпшити шкіру.

Не варто забувати, що активоване вугілля – це лікарський препарат. Перед його застосуванням бажано проконсультуватися зі спеціалістом.

Людям, що страждають від проблем зі шлунком, потрібно дуже обережно ставитися до цього медикаментозному засобу.

common