Як відкрити файли з розширенням docx та інші види документів на телефоні

Хоча багато користувачів смартфонів використовують їх тільки для спілкування та розваг, іноді виникає необхідність відкрити документи на пристрої під керуванням Android. У таких випадках ми часто опиняємось у положенні безпорадної людини, яка не може переглянути вміст файлу. Щоб вирішити цю проблему, потрібно розуміти, як відкрити файли з розширенням docx та інші види документів на телефоні.

По-перше, слід зазначити, що на багатьох смартфонах вже є вбудований переглядач документів. Наприклад, на моєму Xiaomi, без встановлення додаткових програм, я зміг переглянути PPTX, HTML, TXT та інші файли. Однак слід враховувати, що такі переглядачі дозволяють лише переглядати вміст файлів, але не редагувати їх і не всі смартфони мають такі вбудовані інструменти.

Редагувати файли docx

Якщо потрібно редагувати документи, може знадобитися встановити додаткові програми. Наприклад, для відкриття файлів docx на Android можна використовувати програму, яка підтримує цей формат. Однією з таких програм є WPS Office, яка дозволяє не тільки редагувати файли docx, але й працювати з іншими форматами, від PDF до PPTX. Якщо ж йдеться про файл TXT, то для його відкриття можна використовувати спеціальний редактор чи засоби перегляду документів.

Якщо потрібно створити PDF-файл самостійно

Що стосується PDF-файлів, вони зазвичай відкриваються без проблем на пристроях Android за допомогою стандартного переглядача або додаткових програм, які були згадані раніше. Якщо потрібно створити PDF-файл самостійно, будь-який текстовий редактор, включаючи Microsoft Word і WPS Office, дозволяє зберігати документи у форматі PDF.
Нарешті, файли XLSX є таблицями, створеними в Microsoft Excel, і їх можна відкрити на Android за допомогою відповідних програм.

Відкривайте файли на Android: список програм для роботи з документами

На Android можна використовувати різні програми для роботи з документами, включаючи пакет WPS Office. Ще один спосіб відкрити файли XLSX на Android – це використовувати програму Google Таблиці. XML на Android є форматом з розширюваною мовою розмітки, яку ви можете відкрити за допомогою програми XML Viewer, яка також дозволяє редагувати файли XML. Для перегляду HTML на Android достатньо використовувати будь-який браузер, від Google Chrome до Opera Browser. Якщо вам потрібно редагувати HTML, використовуйте програму TrebEdit. PPTX – це файл презентації, який можна відкрити через стандартний засіб перегляду, а для створення презентацій на Android вам будуть потрібні спеціальні програми, такі як OfficeSuite або Google Презентації.

Файли у форматах XLSX, XML, HTML та PPTX

Файли у форматах XLSX, XML, HTML та PPTX можна відкрити за допомогою стандартного засобу перегляду Android та інших програм, таких як WPS Office або Google Таблиці. Однак, якщо ви зіткнулися з файлами у розширенні SIG або DjVu, вам знадобляться спеціальні програми. Файли SIG можна переглянути, змінивши формат файлу, а для створення підписів у форматі SIG використовуйте програму КриптоАРМ ГОСТ. Для відкриття файлів DjVu використовуйте спеціальну програму для книг на Android.