Вчора, 25 січня, виповнилося 79 років з дня народження легендарного поета, виконавця й актора Володимира Висоцького. Навряд чи знайдеться людина, яка не чула цього імені. Володимир Висоцький прожив недовге, але яскраве та насичене життя. Його творчість стала невід’ємною частиною буття багатьох людей у ​​всьому світі.

Автор і виконавець музичних творів

Висоцький – геніальний співак. Його не можна підігнати під традиційні канони. Особлива надривна манера виконання власних творів не залишає слухача байдужим. Прості слова пісень так вміло складені, що зачіпають струни душі навіть найбільш прагматичних людей.

В репертуарі Володимира Висоцького багато творів. І кожен з них написаний так глибоко, але водночас дуже зрозуміло для звичайної людини. Пісні барда дають впевненість у собі, підштовхують на здійснення благородних вчинків, змушують задуматися про життя всерйоз, закликають не йти на поводу у натовпу, а керуватися власним розумом. Варто тільки послухати пісню “Чужа колія” і відразу стає зрозуміло, що потрібно вибирати свій шлях у житті, а не рухатися по накатаній.

Пісенна творчість Висоцького поділена на цикли. І кожен з них розповідає про щось своє, особливе. Військові пісні, ліричні, композиції, присвячені різним професіям… Складно перерахувати все те, що створено поетом. У його творчості можна знайти пісню для будь-якої життєвої ситуації.

Великий актор

Акторський талант Володимира Висоцького не викликає сумнівів. Він грав на сцені Театру на Таганці, втілюючи в життя різноманітні образи. Гамлет, Галілей, Свидригайлов (Злочин і покарання), Керенський (Десять днів, які приголомшили світ), Хлопуша (Пугачов) і багато інших незабутніх образів були відтворені актором.

Фільми за участю Володимира Висоцького можна переглядати багато разів, при цьому насолоджуючись неповторною грою. Капітан Гліб Жеглов з “Місце зустрічі змінити не можна”, Іван Рябий із кінофільму “Господар тайги”, радист Володя з “Вертикалі”. І це лише маленька частина ролей великого актора. У кожен образ Висоцький привносив частинку себе. Особливо це помітно в картинах, де йому дозволяли виконувати власні пісні.

За 42 роки Володимиром Висоцьким було створено величезну спадщину, якою не перестають захоплюватися люди навіть через три десятиліття після відходу співака й актора з життя.

Слухати пісні Володимира Висоцького можна тут.