Перша вертикальна ферма в Дубаї

Уже багато років ряд країн займається пошуком вирішення проблеми нестачі місця для вирощування різних насаджень (в основному, зелені і овочів). Зростання чисельності населення планети прогнозує значні нестачі земельних ресурсів по всій Землі, а поки така проблема є в окремих містах або країнах. Цікавим рішенням стали вертикальні сільські господарства.

Споруді знаходяться прямо в місті, а тому їх конструкції і зовнішньому вигляду надають великого значення. При професійному підході такі «багатоповерхові теплиці» не тільки допоможуть у вирішенні поставленого завдання, а й «як бонус» озеленять місто. Деякі компанії займаються веденням вертикального сільського господарства вже приблизно років десять. І ця тема стає все популярнішим.

Вертикальна ферма може бути влаштована по-різному, не дивлячись на аналогічний принцип. Наприклад, фірма Urban Crops використовує спеціальну обертову під синіми і червоними світлодіодами раму, до встановлених в неї рослинами. Тобто навіть сонячне світло в такому випадку не потрібен. Полив теж може здійснюватися різними способами (обприскування коренів туманом — аеропоніка, або занурення в спеціальний басейн — гідропоніка). Причому, вода може використовуватися повторно, добуваючи з повітря, попередньо очистивши за допомогою ультрафіолету.

І ось, в ОАЕ почав роботу проект Badia Farms.

Ця система дозволяє вирощувати 18 видів найпоширеніших овочів. Вона не вимагає пестицидів, заснована на гідропоніці. Всі рослини отримують все, що потрібно для росту із спеціально приготовленої суміші. Такий підхід хороший тим, що вимагає на 90% менше води (порівняно з «звичайним» вирощуванням). А через те, що грунт як така відсутня, рослини не потребують великих кількостях пестицидів і добрив. Їм, знову-таки, не потрібен сонячне світло. Система Badia Farms може вирощувати базилік, кріп, рукколу, редис та інші.

За даними видання Gulf News, на сьогоднішній день Арабські Емірати закуповують 80% всіх споживаних овочів. А фермерські господарства країни дуже малі. Тому таке нововведення довелося дуже до речі. Ця система дозволить здешевити продукцію, і навіть зробить процес вирощування більш екологічним, так як не стане забруднювати грунт пестицидами.