Toyota оголосила про плани переходу повністю на електричні автомобілі.

Toyota Motor Corporation – найбільша публічна японська автомобільна компанія.

До 2025 року Toyota і Lexus будуть виробляти тільки електричні та гібридні моделі. Планується до 2030 року постачати 5,5 мільйона електромобілів, 1 мільйон з яких буду повністю електричні машини, що мають нульовий відсоток шкідливих для атмосфери викидів (на базі батарей або водневих паливних осередків).

Домогтися електрифікації модельного ряду Toyota хоче за десять років. За цей період планується прискорення виробництво і розробку нових HEV, що заряджають PHEV і електромобілів BEV і FCEV. У 2020 році компанія збирається випустити мінімум 10 нових моделей BEV. Це при тому, що в даний час компанія не випустила практично жодного електромобіля. За винятком FCEV Mirai, який продається на небагатьох ринках.

Варто зауважити, що за останні роки Toyota не дуже добре ставилася до електромобілів на батарейках. У 2014 році компанія відмовилася від спільного підприємства з Tesla Motors, а через низький рівень продажу (всього 100 авто) електричного міні-кара iQ, закрила його виробництво. Однак тепер стрімкий прогрес все ж не залишає вибору. Притому, конкуренти не стануть чекати. Та й нові законопроекти багатьох країн передбачають зниження викидів в атмосферу парникових газів. Скептицизм щодо авто на акумуляторах, то він був пов’язаний з незадовільними технічними показниками. Рішенням Toyota став власний запуск (планується на початок 2020) виробництва батарей на твердому електроліті. А також контракт з Panasonic.

Завдяки впровадженню 10 нових моделей електромобілів, яка відстає в цій галузі Toyota незабаром може стати лідером серед японських виробників.

Крім усього, компанія подбала про інфраструктуру, збираючись створити станції з переробки використаних батарей, а також поширивши межі мережі використання зарядних станцій і заправок воднем.

Всі ці реформи призвели до того, що акції компанії зросли на 2.8%. Капіталізація склала понад 200 мільярдів доларів.