Мессенджер Telegram Павло Дуров хоче захистити за допомогою блокчейну

Для Telegram питання про захист дуже важливий. Уряди різних країн наполягають на тому, щоб їх спецслужбам були надані матеріали листувань. Мотивують вони це боротьбою з тероризмом і корупцією. Якщо Дуров не погодиться, йому загрожують як мінімум штрафи, а також блокування месенджера. І, швидше за все, в найближчому майбутньому, він використовує блокчейн для захисту від подібного роду дій.

У Новий рік іранська влада заблокували Telegram через протестів громадян. На думку уряду, месенджер міг послужити хорошою підмогою для протестуючих, допомагаючи їм краще скоординувати дії. Хоча Telegram раніше заблокував суспільство протестуючих за заклики до насильства.

Дуров повідомив на сторінці в Твіттері про те, що ег.о команда працює над створенням обходу блокування за допомогою блокчейна. Як саме це можливо, поки залишається невідомим. Але ще в першому кварталі нинішнього року повинен здійснитися анонс. Таке нововведення може послужити не тільки для обходу блокування, а ще додати ряд інших плюсів, як, наприклад, переказ грошових коштів прямо в програмі.

Сам блокчейн влаштований так, що дані, що передаються в блоках, з’єднуються в ланцюжок блоків. І для того, щоб створити новий блок, потрібно послідовне зчитування інформації минулих блоків. Всі дані постійно накопичуються в блокчейн і складається база даних. Звідти неможливо щось видалити або замінити. І немає меж в кількостях цих блоків. Звичайно найбільше, блокчейн став відомий завдяки найпоширенішою криптовалюта – Bitcoin