Що таке лофт і як він виник

Лофт — один з найсучасніших і популярних стилів в інтер’єрі.

Дослівно з англійської це слово означає «горище». Чому так, стає зрозуміло з історії стилю. У сорокових роках в США різко почала зростати вартість оренди землі в центрі міста. У зв’язку з цим, фабрики та інші промислові підприємства змушені були переноситися за межі міста. Будинки колишніх заводів продавалися за безцінь, і багато хто скористався цим. В основному такі приміщення користувалися попитом у молодих художників, літераторів і музикантів — творчих особистостей, які проводили в облаштованих приміщеннях різні виставки і зборів. Так, поступово обживаючись, ці приміщення перетворилися в затишні інтер’єри житлових будинків. І незабаром центи на них піднялися до небес. Так, занедбані складські приміщення перетворилися в дорогі житлові приміщення в стилі лофт. Їх власники — в основному творчі, волелюбні особистості, або просто послідовники моди.

Стиль дуже своєрідний і унікальний. Його відмінними рисами є наявність індустріальних елементів і багато вільного простору. В інтер’єрі стилю лофт часто можна зустріти стирчать балки, «голі» цегляні стіни, елементи труб або цементну підлогу. При цьому можна сказати, що меблі часто ще більш комфортабельна і затишна, ніж в більш «класичних» стилях. В основному це великі шкіряні дивани, розкішні дерев’яні ліжка, стелажі. Часто меблі є одним яскравим колірним акцентом інтер’єру.

Оскільки лофт передбачає відсутність перегородок, спальню, санвузол і ванну часто переносять на другий поверх. У такому інтер’єрі грубі стіни, високі світлі стелі і величезні вікна, через які в приміщення потрапляє велика кількість світла. Меблі не приставляється впритул до стінки, щоб створити ефект легкого, що не нагромадженого простору.

Гармонія протилежностей — так можна сказати про поєднанні архітектурних рішень в стилі лофт.

Присутній легкий наліт старовини, наприклад металеві сходи або потерті стіни, і в той же час — сучасна техніка, скляні і хромовані елементи декору або обробки.

Вентиляційні та комунікаційні конструкції не ховаються, а навпаки — підкреслюються. Каміни і печі, що використовуються для опалення — родзинка стилю. Підкорює в лофт і те, що все використовуються матеріали натуральні і природні. І хоча виглядає все це не помітно, лофт вважається одним з найдорожчих стилів інтер’єру.