Винаходи Disney Research

Disney Research вже багато років займається інноваційними розробками, які часом не мають до мультфільмів ніякого відношення. В даний момент мережа об’єднує шість лабораторій. Вони співпрацюють з вченими та фахівцями Університету Карнегі-Меллон і Швейцарської вищої технічної школи міста Цюріх.
Останнім часом було створено багато цікавих проектів. Зокрема — в області робототехніки.
Інженери «Діснея» працювали над удосконаленням гідравлічних моторів. Їм вдалося значно зменшити тертя поршнів, що допомогло позбавитися від затримок у передачі імпульсів.
Візуальні технології теж не залишилися осторонь. Була створена програма-редактор, яка дозволяє об’єднати відео з різних камер в єдине ціле. Алгоритм програми автоматично знаходить об’єкт, що знімається, після чого визначає найкращий ракурс і створює плавний перехід між ними. Завдяки цьому, аматорські фільми здатні стати цілком придатними для приємного перегляду.
Від візуальних розробок інженери перейшли до тактильним. Так, за допомогою двомірного градієнта екрану, зображення, яке має рельєфну карту, можна буде «відчути». Досягається такий ефект завдяки слабких струмів, які генерують, відповідно «глибині» віртуального зображення, вібрацію, яка імітує рельєфність об’єкта. Причому, «рельєфним» можна зробити і сенсорний екран.

Лабораторія Disney Research створила систему, яка дозволяє сліпим і людям зі слабким зором відчути феєрверк кінчиками пальців

Нещодавно була створена розробка Feeling Fireworks. Суть полягає в наступному. На екран-мембрану подаються струмені води з п’яти розпилювачів, які перебувають за ним. Різне тиск, сила удару крапель, швидкість — все це створює ефект феєрверка на поверхні мембрани. Сліпа людина, доторкнувшись до неї, може кінчиками пальців відчути те, чого не може побачити. Сигнал трансляції святкових феєрверків обробляється, і трансформується на тактильні сигнали. Система допоможе в реальному часі спостерігати барвисте видовище тим, хто раніше не мав такої можливості.