Як навчитися швидкого читання (швидкочитання)

В середньому, людина читає близько 200-300 англійських слів за хвилину.

Існує багато методик, які дозволяють підняти цей показник навіть до 300%. Звичайно, чим вище швидкість читання, тим нижче відсоток засвоєння інформації. Але швидкочитання допомагає в найкоротші терміни поверхнево ознайомитися з текстом, що часто потрібно в певних галузях діяльності.

Почалося все з досліджень офтальмолога Еміля Жаваль. Він зауважив, що при читанні очі не фокусуються на кожному слові. Читаючи рядок, людина в основному переводить погляд всього кілька разів, і не зупиняється на кожній букві. Різні дослідження підтвердили, що максимальна швидкість читання — не межа.

Пізніше, швидкочитання стало популярним, особливо серед студентів, і з’явилися методики, які допомагали швидше засвоювати візуальні образи. В основному їх суть полягає в тому, щоб навчитися читати інакше, ніж при регулярному, стандартному читанні.

Наприклад, є таке поняття як «субвокалізація». Це несвідоме промовляння читаного тексту всередині себе. Одна з технік спрямована на те, щоб придушити цю дію, адже це уповільнює прочитання. Для досягнення результату використовуються різні шумові перешкоди і інші «відволікаючі маневри».

Але не тільки субвокалізація не дає читати швидше. Швидкочитання увазі ще й те, що людина не повертається назад, до прочитаного. Це, звичайно, пов’язано з пам’яттю. Існують тренування і для усунення цих «регрессий».

Професіонали в швидкочитання користуються периферичним зором. Чим менше переходів між зупинками погляду в певній точці, тим менше стомлюваність і швидше процес читання.

Часто буває, що в тексті багато «води», слів, які не несуть важливої ​​смислового навантаження. Одна з методик тренує здатність знаходити в тексті ключові фрази, не витрачаючи час на прочитання непотрібних слів.