ШІ і система освіти

Згідно з дослідженням Організації Об’єднаних Націй, 250 мільйонів учнів не засвоюється піднесені знання. Організація визнає цю ситуацію як глобальний освітній криза. Експерти кажуть, що штучний інтелект (ШІ) може стати вирішенням проблеми. ШІ не може повністю замінити вчителя, але він допоможе поліпшити якість і ефективність уроку, адаптованого до індивідуальних потреб окремих учнів.

ООН вже вказала на освітній криза в 2014 році. Організаційні аналітики виявили, що понад 250 мільйонів школярів в усьому світі офіційно відвідують уроки, але не засвоюють отриману на них інформацію. В результаті 129 мільярдів доларів витрачаються даремно. Іншою проблемою є відсутність вчителів. На думку експертів, в наступному році для початкових і середніх шкіл потрібно понад 20 мільйонів нових вчителів.

При таких обставинах вчителя-ШІ можуть бути засобом від кризи. Працюючи без відпустки, ніколи не запізнюючись, за умови якісного програмування, такі «викладачі» будуть завжди об’єктивні в оцінці. Крім того, цифрові вчителі не потребують зарплати. Таким чином, можна витратити ці кошти для поновлення навчального плану і класів.

Але поки роботи і алгоритми далекі від людського інтелекту. Їм не вистачає емпатії і здатності мотивувати учнів. У цьому ШІ ще далеко до людини.
В якості альтернативи, ШІ міг би стати асистентом викладача, що допомагає йому на всіх етапах процесу навчання. Про це повідомляється в новій доповіді фахівців Pearson. У ньому також сказано, що найкраще ШІ впорається з рутинними завданнями, такими як: щоденні відмітки про відвідування та успішності. Система також може автоматично підбирати найбільш оптимальні навчальні програми відповідно до потреб кожного класу. Аналітики прогнозують, що кожен вчитель в найближчі 10 років буде мати особистого помічника-ШІ.

Це повинно знизити навантаження на вчителів і допомогти уникати стресових ситуацій. В результаті, робота вчителя повинна стати легше, що, в свою чергу, може зробити цю професію більш привабливою для молодих.

Пристрої, обладнані новою технологією, перетворюють класні кімнати в центр збору і обробки даних. Різні датчики і системи допоможуть розпізнавати, наскільки учень розуміє те, про що йдеться, визначати стрес, недолік сну, і загальний стан учнів. Ця інформація допоможе вчителю правильно підібрати індивідуальний підхід до кожного.

Крім того, кожен може особисто перевірити рівень своїх знань і заповнити їх недолік самостійно.

Поступово подібні технології впроваджуються в школи, але поки нововведення приймаються з обережністю. Основною проблемою є захист персональної інформації та випадки помилок в програмі. На думку деяких футорологов, незабаром буде створена глобальна онлайн-школа, яка потіснить всі найбільші інтернет-компанії.