Що треба і не треба дарувати в інших країнах?

Наближаються свята. Прийшов час збирати подарунки для друзів і родичів. Майже кожна країна має свої власні правила про те, які подарунки можна дарувати, а які не можна. Якщо Ви збираєтеся відзначати свята за кордоном, і робите це вперше, легко допустити помилку в етикеті подарунків. Ось деякі правила вибору подарунків в певних країнах.

В європейських країнах є «табу» на деякі подарунки. Наприклад, у Франції, подарувати парфуми заміжній жінці може тільки її чоловік. У Німеччині непристойно подарувати канцелярське приладдя, особливо щоденники, адже це розцінили як натяк на непунктуальність. Квіти – взагалі окрема тема. Їх потрібно дарувати лише в тому випадку, коли Ви знаєте, що людина зрозуміє наміри правильно. Так, у Франції подарувати червоні троянди – значить однозначно висловити пристрасть.

У Сполучених Штатах, з недавнього часу, прийнято дарувати подарунки з бирками і чеками. Робиться це для практичної мети – обміняти його, в разі, якщо подарунок не підійде. Тому, якщо Ви вирішите надійти відповідно до застарілим правилом хорошого тону, і зріжете етикетки, Ви ризикуєте образити людину.

У деяких країнах подарункам приділяють особливу увагу

Мусульманам не слід дарувати алкогольну продукцію. Тому, при покупці солодощів, необхідно ретельно вивчати етикетки, щоб упевнитися, що в їх складі точно не виявилося спирту. Не можна дарувати все, що пов’язано з нечистими тваринами (свинями, собаками). Навіть зображення з ними вважаються образливими. Якщо даруєте шкіряні вироби, перевірте, зі шкіри якої тварини воно виконано. Обережність не завадить взагалі при даруванні іноземних предметів, багато що може бути просто неприйнятним. Крім того, підносячи подарунок мусульманину, майте на увазі, що робити це потрібно лише правою рукою (ліва – вважається нечистою). Якщо Ви – чоловік, і вирішили подарувати квіти, даруйте їх господареві будинку, а не його дружині.

Китайці люблять отримувати подарунки, але їм дуже складно щось подарувати. Навіть якщо щось викликає погані асоціації, або звучить погано на їхній рідній мові, це викличе негативну реакцію. Чоловікам не дарують зброю – вважається, що це псує дружбу. Білі і жовті квіти не можна дарувати, бо вони асоціюються з похоронними церемоніями. Сніжинки нагадують білі хризантеми, тому теж не сприймаються китайцями. Годинники не можна дарувати, бо це слово співзвучне з китайськими словами «смерть», «смерть». Але наручні – можна. Парасолька не можна дарувати теж (він звучить як «розійтися», «залишити»). Багато тварин символізують щось погане, тому з цим потрібно бути обережним.

В Японії на Новий рік не прийнято дарувати цукерки та іграшки. Пгожілим людям не можна дарувати рослини в горщиках, тому що це асоціюється з землею і кладовищем. Предметів подарунка ні в якому разі не повинно бути чотири або дев’ять (ці числа означають «смерть» і «біль»). З білими квітами та ж історія, що і в Китаї. Бажано вручати подарунки без надмірно яскравої упаковки.