До кінця року всі російські потяги йтимуть в обхід України

Міноборони завершило будівництво нової гілки залізничної колії, яка не перетинає кордони України. Вона з’єднує Журавку у Воронезькій області і Міллерово в Ростовській області. Вантажні потяги вже протестували новий шлях. А до кінця року планують перевести всі російські потяги на цю лінію.
Причиною такого рішення послужила досить хитка обстановка на Україні, що може негативно позначитися на  зв’язку Росії з іншими територіями.
Нова залізнична лінія має протяжність 137 км. Створено сім нових станцій. На її шляху 318 км ліній електропередач, п’ять мостів і 1 віадук. Пасажирські потяги рухатимуться зі швидкістю 140 км / год (в майбутньому — 160), вантажні — до 90 км / ч. На цей проект країна витратила близько 56 млрд рублів.

Цей маршрут є частиною шляху, який пов’язує Азію з Європою. Він надзвичайно важливий для економічних відносин країн цієї території. Тому не можна ставити під загрозу його безпеку і стабільність. Вантажі повинні поставлятися без затримок. А нові митні пости завадили б цьому. До речі, це не перший досвід Росії в будівництві обхідних шляхів. Раніше, російські потяги йшли від Санкт-Петербурга, через Литву, до Калінінграду. Пізніше країна стала на заваді цьому, і натомість було створено паромне сполучення.
Будівництво нової ділянки залізниці планувалося вже давно, а ускладнення ситуації з Україною тільки послугувало поштовхом до того.

Для населених пунктів, вздовж яких проходить нова гілка, ця подія є доброю новиною. Коли всі російські потяги підуть цим маршрутом, з’являться нові робочі місця, поліпшиться інфраструктура. Економіка трохи пожвавиться.