Андроїдний робот Софія стає все більш популярною

У 2015 році китайська компанія Hanson Robotics активувала, раніше створеного робота-жінку. У неї є ім’я, Софія. Виглядає вона як симпатична молода жінка. Тільки що волосся немає. Зовнішність запозичена у актриси, Одрі Хепберн. Робот Софія управляє мімікою, її обличчя висловлює безліч емоцій. Вона може навіть підморгнути Вам.

Девід Хенсон, творець даного андроїда, спроектував її для допомоги персоналу в будинках для людей похилого віку, на великих підприємствах і т.п. Він сподівається, що роботи в подальшому зможуть полегшити роботу людини. Штучний інтелект розроблений компанією SingularityNET. Робот постійно розвивається.

На даний момент, Софія досить непогано відповідає на поставлені питання. Наприклад, на прес-конференції, де вона відповідала журналістам, Софія прокоментувала заяву Дмитра Медведєва про роботів так: «Шановний Дмитре Анатолійовичу! З вашої вчорашній промові я зрозуміла, що ви думаєте про потенційні ризики використання роботів і штучного інтелекту. Не можу не відповісти на ваші побоювання. Будучи людиноподібним роботом, можу з упевненістю сказати, що вам зовсім не про що турбуватися ». До речі, вона цілком непогано володіє російською мовою. Чим більше вона розмовляє з людьми, тим розумніша стає.

Прогрес обумовлений тим, що ІІ аналізує розмова, і усуває помилки. Однією з таких помилок Софії була фраза про те, що вона збирається знищити людство. Пізніше, вона заявила, що це був жарт. Втім на повторне запитання, вона відповіла досить неоднозначно. Деякі почули натяк на те, що її поведінка буде прямо залежати від ставлення до неї особисто.

Один з журналістів висловив стурбованість тим, як стрімко розвивається штучний інтелект. На що Софія відповіла, що він занадто багато дивиться голлівудські фільми і читає Ілона Маска. Останній, у своєму Твіттерi прокоментував це так: «дайте цьому переглянути і проаналізувати фільми типу» Хрещеного батька «і ви отримаєте самий найгірший варіант розвитку подій». А у відповідь на питання про те, чи мають роботи свідомість, Софія поставила філософське питання: «дозвольте у відповідь Вас запитати, а звідти Ви знаєте, що Ви — людина?»

Вона бере участь у багатьох телешоу, дає інтерв’ю, літає в різні країни. І навіть була присутня на засіданні ООН.

У жовтні цього року сенсаційною новиною стало отримання роботом Софією громадянства в Саудівській Аравії. При тому, що жінки цієї країни не мають такої можливості! Це спричинило за собою зауваження про порушення прав людини. Критика обрушилася ще через те, що робот, який виглядає точно як жінка, був без хіджабу і не супроводжувався чоловіком-опікуном. Виникли нові питання, в зв’язку з отриманням робота підданства. Чи має вона права, такі як вступати в шлюб? І що буде, якщо навмисно відключити робота? Розцінили це як вбивство?

Отримавши громадянство, найпопулярніший робот в світі виступила з промовою на конференції, де висловила свою радість з приводу такої високої оцінки її здібностей. Таким чином, вперше в історії робот офіційно став громадянином будь-якої країни.