Землетрус в Мексиці

Увечері 7 вересня південне узбережжя Мексики зазнало від потужного землетрусу магнітудою близько 8 балів. За даними геологічної служби США, епіцентр землетрусу знаходився на глибині близько 35 кілометрів і знаходився на південний схід від міста Піхіхьяпан. Як відомо, причиною землетрусу стало стихія в Карибському басейні — ураган Ірма. Ураган вважається найсильнішим ураганом за останні десять років.
Агентство цивільного захисту в Мексиці поки не повідомляє про катастрофічні втрати в країні в результаті землетрусу. Однак, підтверджується наявність двох смертельних випадків в результаті стихії. Інформація, яка існує на даний момент, ще не підтверджена і кожну хвилину повідомляється нові подробиці про подію.

Більш того, землетрус викликав цунамі в тихоокеанських водах і викликало хвилі висотою більше трьох метрів. Цунамі досі вирують на південних берегах Мексики. Сейсмологи стурбовані, тим, що нічний землетрус в країні може викликати сильні цунамі і кілька країн Латинської Америки опиняться в зоні ризику. Так хвилі можуть досягти берегів Аргентини, Ель-Сальвадору, Гватемали.

Землетрус в Мексиці викликала масові занепокоєння і паніку. Слід зазначити, що землетрус минулої ночі в Мексиці стало найсильнішим стихійним лихом в країні з 1985 року. В останній раз землетрус яке забрало життя тисячею людей і збитку на мільярди доларів. Сьогодні ж уряд країни намагається підрахувати яким чином землетрус може вплинути на економіку країни і вжити заходів щодо мінімізації збитку.

Ураган Ірма

Як відомо, ураган Ірма сформувався 30 серпня 2017 року і до сьогоднішнього дня несе нищівні наслідки для островів у Карибському морі і Мексиканській затоці. Відзначимо, що згаданий ураган є найсильнішим атлантичним циклоном 5 категорії, з часів урагану «Вільми» 2005 року, коли було нанесено шкоди на суму $ 29.1 млрд, а число загиблих склало 62 людини. «Ірма» ураган, який характеризується сильними поривами вітру до 415 км / год, який дозволяє зривати дахи з будинків і тим самим несе негативні наслідки для економіки країни.

Мексика — це не єдина країна, яка стала жертвою урагану Ірма. Цього тижня, жителі Барбадосу і Пуерто-Ріко також стали жертвами стихії і руйнівною мощі урагану. Тим часом Домініканська Республіка, Гаїті та Куба є країнами в зоні ризику. На даний момент близько одного мільйона чоловік стали жертвами урагану.

США

США, ще не оговтавшись від урагану Харві, також понесло негативні наслідки в результаті урагану за минулі пару днів. Таким чином, близько 14 осіб стали жертвою урагану в США. Епіцентрів стали Віргінські острови, які належать Сполученим Штатам. Існує думка, що кількість жертв може зрости, через те, що ураган все ще продовжує бушувати в регіоні. Президент США, Дональд Трамп, затвердив план на державному рівні по відновленню шкоди нанесеним ураганом.

До цього дня вважали, що ураган Харві, який став причиною небувалої повені на півдні США в Техасі, був потужним природним явищем. Однак, за останніми результатами і втрат, очевидно, що ураган Ірма слід вважати сучасним катаклізмом, який торкнувся життя тисячі людей залишивши їх без даху над головою і можливості швидко забути цю подію.

На даний момент південне узбережжя Мексики, також як і сусідні держави (Гватемала, Сальвадор і Гондурас) знаходяться в зоні ризику і велика ймовірність повторення землетрусів і цунамі в майбутньому.