Якщо не вмикається iPhone

Як ви, мабуть, знаєте, iPhone і iPad не з небес до нас прийшли, а з «гаража Джобса». Тому, як і все матеріальне у цьому світі, ці гаджети не ідеальні за своєю сутністю і можуть глючити та зависати. Якщо не вмикається iPhone або раптом перестав вмикатися – ви потрапили у правильне місце.

У цій статті ми розглянемо найпоширеніші проблеми, за яких не включається iPhone і спробуємо знайти рішення для кожної з них. А тепер припиніть панікувати і розслабтеся … Зараз ми з вами все полагодимо …

Якщо ви впустили свій iPad з 14-го поверху, або випрали iPhone разом з джинсами, ця стаття вам навряд чи допоможе. Тут і так має бути зрозуміло, що пристрою завдано досить серйозної шкоди. У такій ситуації краще не гадати, чому не включається iPhone, а відразу ж звертатися в сервісний центр.

Припустимо, ви не знаєте причину, з якої ваш iPhone перестав включатися. Тоді давайте орієнтуватися на симпотоми, що подаються вашим пристроєм, а потім вирішувати, що можна зробити в кожному схожому випадку.

Власне ось найчастіші симптоми проблемного iPhone:

Постійно чорний екран
– Зависла програма
– iPhone не реагує на натискання кнопок
– На екрані постійно горить яблуко Apple
– Сильно гріється iPhone
Давайте розглянемо кожну з причин докладніше, а також перерахуємо можливі кроки та рішення для включення iPhone.
Постійно чорний екран
Найпоширеніший випадок — коли екран iPhone залишається чорним, які б ви не натискали кнопки. Зазвичай причиною цього є повністю розряджений акумулятор або зависла iOS. У рідкісних випадках можливо, що злетіла прошивка, але про це нижче. Наступні кілька кроків повинні повернути ваш пристрій у робочий стан.

Якщо не вмикається iPhone

КРОК 1 — Якщо ваш iPhone тривалий час перебував на морозі, даю вам 100% гарантію, що це і є причина того, що він не включається. Ви хіба не знали, що літій-іонні акумулятори не переносять низьких температур і майже одразу «втрачають свій заряд»? Нагрійте телефон у долонях і перейдіть до кроку 2.

КРОК 2 — Підключіть iPhone до зарядки та залиште мінімум на 10 хвилин. Якщо причина була у розрядженій батареї, iPhone повинен увімкнутися сам. В іншому випадку переходимо до КРОКУ 3.

Підключіть iPhone до зарядки

КРОК 3 — На цьому кроці необхідно жорстко перезавантажити iPhone (при цьому кабель заряджання краще не відключати). Ця процедура дещо відрізняється для різних моделей iPhone. Точніше відрізняється спосіб її виконання. Щоб вам було зрозуміліше, нижче я навів короткі інструкції:

4S/6S iPhone: затиснути кнопки HOME та POWER на 15 секунд.
7 iPhone: затиснути кнопку POWER і – гучності на 15 секунд.
8/X/XR/XS/11 iPhone: швидко натиснути і відпустити кнопку гучності +, потім те ж з -, після затиснути Бокову кнопку (раніше вона називалася POWER) на 15 секунд.

При вдалому виконанні комбінації вище, екран iPhone повинен спочатку згаснути, а потім відобразити логотип яблука, що світиться. Відпустіть кнопки та чекайте близько однієї хвилини до повного запуску iOS.

КРОК 4 — Іноді необхідно кілька разів увімкнути/вимкнути перемикач беззвучного режиму до виконання КРОКУ 2. Ніхто не знає чому, але це РЕАЛЬНО допомагає, якщо затискання кнопок HOME та POWER нічого не дає.

Якщо ці дії не принесли результату і якщо не вмикається iPhone, це може означати одне з наступного:

Кабель зарядки несправний
Адаптер харчування вийшов з ладу
Внутрішні компоненти iPhone несправні
Знайдіть 100% справну зарядку та кабель і спробуйте зробити кроки 2 – 4 ще раз.

Не ставтеся скептично до модуля зарядки та кабелю.

Зовсім недавно замінив рідний «шнурок», т.к. при його використанні iPhone заряджався лише до 60%. Кабелі для зарядки техніки Apple дуже “ніжні” і можуть вийти з ладу навіть без зовнішніх пошкоджень.

З приводу адаптерів живлення (у простолюді — зарядка) можу сказати одне — СТАРАЙТЕ КОРИСТУВАТИСЯ ОРИГІНАЛЬНИМИ АДАПТЕРАМИ ХАРЧУВАННЯ. Китайські дешеві підробки нагріваються і плавляться прямо в процесі роботи. Це стосується як домашніх 220V, так і автомобільних 12V зарядок.

Кабель для iPhone з AliExpressТепер з приводу Lightning кабелів – оригінальний провід спочатку хлипенький, а коштує дорогих 19 $. Я раджу купувати lightning кабель від фірми Ugreen, який має маркування MFI (Made For iPhone) і відповідно використовує оригінальний чіп lightning. За маленькі гроші ви отримуєте вічний кабель!

Ну а якщо ви заряджали свій iPhone чим завгодно (наприклад, дешевими китайськими автомобільними адаптерами), можливий випадок виходу з ладу контролера живлення або контролера зарядки iPhone.

Якщо це ваш випадок, то батарея просто фізично неспроможна приймати заряд, т.к. керуючий зарядкою мікроконтролер не віддає необхідної команди. Про це я доступною мовою написав окремою статтею — почитайте тут.

Самому тут важко щось зробити і якщо не включається iPhone, найкраще звернутися до нормального сервісного центру.

Завис додаток
Трапляється і таке, що програма на iPhone може зависнути або перестати нормально працювати. У такому разі необхідно примусово закрити його та таким чином вивантажити з пам’яті телефону.

Для того щоб примусово закрити програму робимо так:

iPhone 4S – 8: два рази натискаємо на кнопку HOME, а потім свайпом вгору скидається ненависний додаток.

Вивантажити програму з пам’яті iPhone
iPhone X: Свайпнути з самого низу екрана та затримати палець на екрані. До появи плиток додатків. Скидаючи вгору, вивантажити завислий додаток з пам’яті.

Не вмикається айфон
iPhone не реагує на натискання кнопок
Пару разів мій iPhone категорично переставав реагувати на натискання фізичних кнопок. При цьому на екрані зазвичай залишався скрін останньої програми, а вийти з нього я не міг. Якщо ви потрапили в подібну ситуацію, просто “жорстко” перезавантажте iPhone.

iPhone

Для цього затисніть кнопки HOME та POWER на 10 секунд (для iPhone 7, 8 та X дивіться комбінації кнопок вище).

На екрані постійно горить яблуко Apple
Буває, що iPhone не включається, але при цьому на екрані то спалахує, то пропадає яблуко … і так до нескінченності. Зазвичай до цього призводить невдале оновлення iOS, кострубатий джейлбрейк або збій при відновленні iPhone з резервної копії.

У такій ситуації може здатися що телефону настав кінець. Але не варто поспішати з висновками, а краще спробуйте зробити з пристроєм таке.

Тому в більшості випадків, вирішити цю проблему можна шляхом відновлення iPhone до заводських налаштувань. Також зробити це можна декількома способами залежно від вашої ситуації. Нижче я навів обидва режими відновлення iPhone.

Режим відновлення iPhone

1 — Запустіть на комп’ютері iTunes та підключіть USB-кабель (до телефону USB-кабель поки що не потрібно підключати).

2 — Вимкніть iPhone утримуючи кнопки HOME + POWER (для iPhone 7, 8 та X комбінації вказані вище).

3 — Натисніть і утримуйте кнопку HOME та підключіть до USB-кабелю.

4 — Утримуйте кнопку HOME, доки на екрані пристрою не з’явиться логотип iTunes та зображення штекера.

Режим відновлення iPhone
5 — На екрані комп’ютера з’явиться повідомлення, що пристрій знаходиться в режимі відновлення.

Режим відновлення iPhone
6 — Тепер просто натисніть кнопку Відновити. Перш ніж відновити iPhone до заводських налаштувань, комп’ютеру знадобиться завантажити останню версію iOS із серверів Apple. При цьому телефон лежатиме з вимкненим екраном і не подаватиме ознак життя.

Навіть при хорошому швидкому інтернеті процес завантаження може займати 40 хвилин і більше. Якщо ваше інтернет з’єднання не стабільне або повільне, процес може не завершитися ніколи. Під’єднатися до швидкісного Wi-Fi з’єднання.

Режим DFU
Якщо ваш iPhone не вмикається. Навіть після випробуваного вище залишається ще один спосіб – відновити iPhone в режимі DFU (Device Firmware Update). Щоб запустити iPhone в режимі DFU, необхідно чітко дотримуватися інструкції викладеної за посиланням вище.

І якщо потрібно ввести iPhone X або 8 в режим DFU – читай цю статтю

Сильно гріється iPhone

Дуже часто після падіння iPhone на землю (навіть із незначної висоти), його екран гасне, а сам пристрій більше не вмикається. При спробах зарядити, корпус iPhone відразу починає дуже сильно нагріватися, що НЕ є нормальним.

У таких випадках я не став би експериментувати в домашніх умовах. Упаси вас Господь від пожежі.

Звісно природно думати, що після фізичного впливу (падіння на землю) внутрішні компоненти iPhone могли вийти з ладу. Що саме я сказати не можу. Треба розбирати та діагностувати. У цьому випадку знайдіть нормальний сервісний центр та довірте це питання професіоналам.

Жоден метод не допоміг
Що? Все ще боретесь зі своїм iPhone або iPad і ніяк не можете “вмовити” його працювати? Моя вам порада – побережіть свої нерви та сходіть у нормальний сервісний центр. За попередній огляд грошей не беруть.

Ще, як один із варіантів, спробувати платну програму ReiBoot від китайських розробників. Як вони запевняють, програма вирішує проблеми із завантаженням iOS (є підтримка iOS 15 beta). Зі збереженням або втратою всіх даних (залежить від несправності).