Закінчення пам’яті на вашому iPhone може викликати розчарування, особливо коли вам потрібно завантажити нову програму або зробити фото. На щастя, є кілька способів звільнити місце на вашому пристрої, не вдаючись до придбання додаткової пам’яті. У цьому чудовому посібнику ми поділимося порадами та хитрощами, як упорядкувати ваш iPhone і максимально використати доступну пам’ять.

Визначте винних

Перш ніж почати видаляти файли та програми, важливо визначити, які елементи займають найбільше місця. Для цього:

1. Відкрийте програму «Налаштування» на своєму iPhone.
2. Натисніть «Загальні».
3. Виберіть «Сховище iPhone».
Тут ви побачите розподіл пам’яті за категоріями, як-от програми, фотографії та повідомлення. Ця інформація допоможе вам визначити, де ви можете зробити найбільший вплив, звільнивши місце.

Видаліть програми, які не використовуються

Видалення програм, якими ви більше не користуєтеся, є одним із найпростіших способів звільнити місце на вашому iPhone. Щоб видалити програму:

1. Знайдіть програму на головному екрані.
2. Натисніть і утримуйте значок програми, доки не з’явиться меню.
3. Виберіть «Видалити програму», а потім підтвердьте, натиснувши «Видалити програму».

Крім того, ви можете видалити програми безпосередньо з налаштувань пам’яті iPhone:

1. Торкніться програми в списку розподілу пам’яті.
2. Виберіть «Видалити програму».

Очистити кеш програми та дані

Деякі програми зберігають тимчасові дані або кешують файли, які можуть накопичуватися з часом. Очищення цих даних може допомогти звільнити місце:

1. Відкрийте програму Налаштування.
2. Прокрутіть униз і торкніться програми, кеш якої потрібно очистити.
3. Знайдіть опцію очищення кешу або даних у налаштуваннях програми. Якщо доступно, натисніть, щоб очистити кеш.
Зверніть увагу, що не всі програми пропонують цю опцію. У деяких випадках вам може знадобитися видалити та перевстановити програму, щоб очистити її кеш.

Керуйте своїми фотографіями та відео

Фото та відео можуть займати значний обсяг пам’яті. Щоб керувати медіафайлами:

1. Скористайтеся функцією «Оптимізувати сховище iPhone»: перейдіть до Налаштування > Фотографії > Оптимізуйте сховище iPhone. Цей параметр зберігатиме зменшені стиснені версії ваших фотографій на вашому пристрої, а версії з повною роздільною здатністю зберігатимуться в iCloud.
2. Видаліть непотрібні фотографії та відео. Регулярно переглядайте фотопленку та видаляйте будь-які непотрібні або дублікати носіїв.
3. Використовуйте стороннє хмарне сховище: подумайте про використання таких служб, як Google Photos або Dropbox, щоб зберігати свої фотографії та відео в хмарі та звільняти місце на вашому iPhone.

Керуйте своїми повідомленнями

Текстові повідомлення та вкладені файли також можуть займати значний обсяг пам’яті. Щоб керувати своїми повідомленнями:

1. Увімкніть параметри «Історія повідомлень»: перейдіть до Налаштування > Повідомлення > Зберігати повідомлення та вибрати тривалість (30 днів, 1 рік або назавжди). Старіші повідомлення буде автоматично видалено.
2. Видаліть старі розмови: проведіть пальцем ліворуч по розмові в програмі «Повідомлення» та натисніть «Видалити», щоб видалити її.
3. Видаліть великі вкладення: у програмі «Повідомлення» торкніться значка «i» у верхньому правому куті розмови, прокрутіть униз і торкніться «Переглянути всі фотографії». Тут ви можете видалити великі вкладення.

Використовуйте потокові служби

Замість того, щоб зберігати музику, фільми та телевізійні шоу на своєму iPhone, подумайте про використання потокових служб, таких як Apple Music, Spotify, Netflix або Hulu. Це заощадить місце для зберігання та дасть вам доступ до великої бібліотеки вмісту.

Дотримуючись порад у цьому чудовому посібнику, ви можете звільнити місце для зберігання на своєму iPhone без необхідності додаткових покупок. Керуючи своїми програмами, фотографіями, відео та повідомленнями, а також використовуючи сервіси потокового передавання, ви зможете розвантажити свій пристрій та оптимізувати доступну пам’ять. Доклавши трохи зусиль і регулярно обслуговуючи, ви зможете забезпечити безперебійну роботу свого iPhone і завжди мати місце для найважливіших речей.