Чим може бути корисний графен?

Що, власне, таке – графен? Це – одна з форм вуглецю, товщиною в один атом. Але графен має просто дивовижні властивості, які в подальшому можуть використовуватися в нових технологіях. Перспективи його застосування просто колосальні, а й неоднозначні поки.

Незважаючи на те, що цей матеріал дуже тонкий, він неймовірно міцний. Один лист графену, площею в квадратний метр, здатний витримувати до чотирьох кілограм ваги. Також матеріал досить гнучкий. Це дає можливість використання у виготовленні надміцних ниток. Причому, звичайна «графенову» мотузок буде по міцності перевершувати сталевий трос.

Матеріал має дуже хорошу електро і теплопровідність. Притому, що він дуже гнучкий і прозорий. Він може використовуватися в сонячних батареях замість селеніду індію (який набагато дорожче).

Електроніка може бути гнучкою завдяки властивостям матеріалу. Уже придумали гнучкі дисплеї. Пристрої, створені з графена, можуть бути вельми компактними і навіть мініатюрними завдяки його міцності і унікальним властивостям.

Графен в 200 разів міцніший за сталь, з нього створений найлегший матеріал у світі – аерогель.

Нещодавно знайшли ще одне застосування матеріалу. Можливо його використання в якості фільтра для води. Адже графен пропускає тільки воду, залишаючи все інше. У майбутньому, це може значно знизити витрати на опріснення води.

Загалом, графен може стати що завгодно: основою для створення гіперспектральних камер, бронежилетів, космічної техніки і багато чого іншого.

Нещодавно було доведено, що додавання графена до складу асфальтового покриття доріг, допоможе зробити його набагато міцніше. У спеку таке покриття не буде занадто плавитися, а в мороз розтріскуватися. При цьому, термін експлуатації збільшується вдвічі.

Деяким вченим вдалося «нагодувати» графеном шовкопряда. Міцна нитка, яку він зробив, мала електропровідність, і може бути використана для переносної електроніки.

Здавалося б, його властивості вже до кінця вивчені, але він таїть у собі нові сюрпризи. Було відмічено, що можна додавати в нього інші молекули, або прибирати деякі з його складу. На виході отримуємо зовсім інші властивості.

За відкриття графену Гейм і Новоселовим отримана Нобелівська премія.

У всьому світі панує ажіотаж, пов’язаний з можливостями і використання наноматериал. Безліч компаній по всьому світу змагаються один з одним у винаході нових технологій, пов’язаних з ним.